صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۱:۱۸ ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

نمایندگان مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین هستند

اکوبورس: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طبق جلسات غیرعلنی مجلس پیرامون افزایش قیمت بنزین، در یک نوبت از نمایندگان رأی استمزاجی اخذ شد و نمایندگان طبق نظر خود عنوان کردند که در شرایط فعلی به شدت مخالف افزایش حامل‌های انرژی و بنزین هستند.
نمایندگان مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین هستند

به گزارش اکوبورس،  محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به موضوع احتمال افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی و تصمیم مجلس در این رابطه گفت: تصمیم‌گیری درباره افزایش حامل‌های انرژی و بنزین طبق حکم مجلس در اختیار دولت است.

وی تاکید کرد: مجلس به دولت اجازه داده که متناسب با شرایط موجود در زمینه حامل‌های انرژی تصمیم‌گیری لازم را داشته باشد؛ به نظر می‌رسد دولت باید در این زمینه به صورت کارشناسی و دقیق و متناسب با شرایط و مقتضیات روز تصمیم‌گیری کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: طبق جلسات غیرعلنی مجلس در هفته‌های گذشته، در یک نوبت پیرامون این موضوع از نمایندگان رای استمزاجی اخذ شد و نمایندگان طبق نظر خود عنوان کردند که در شرایط فعلی به شدت مخالف افزایش حامل‌های انرژی و بنزین هستند.

وی با اشاره به موضوع یارانه‌های پنهان و سرانجام این مسئله در مجلس گفت: دولت باید برنامه خود در زمینه یارانه‌های پنهان را در قالب اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه کند که البته هنوز این لایحه به مجلس ارائه نشده است.

این نماینده مجلس بیان داشت: دولت تنها در این چند ماه اخیر به چند اقدام بسنده کرده است که این موارد به هیچ وجه جنس اصلاح ساختاری بودجه را ندارد.

 

برچسب ها نفت ، بنزین ،
اخبار مرتبط

طرح 3 فوریتی توقف افزایش قیمت بنزین را فردا ارائه می‌دهیم

اکوبورس: در مجلس هفتم قیمت بنزین به ازای هر لیتر ۸۰ تومان بود. در برنامه پنج ساله سوم توسعه هم مصوبه‌ای آوردند که دولت سالانه قیمت بنزین را ۲۰ درصد افزایش دهد که بعد از پنج سال ۱۰۰ درصد افزایش یافته و به نرخ برسد.

۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ ادامه مطلب

بنزین سفر داده می‌شود؟

اکوبورس: سهمیه بندی بنزین در دولت نهم و دهم نیز اجرا شده بود اما در کنارش سهمیه ای هم برای بنزین سفر اختصاص می دادند حالا باید دید آیا با طرح جدید سهمیه بندی، توجهی به سفرهای بین شهری خواهد شد یا نه.

۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!