صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

نتانیاهو شکست خورد

اکوبورس: دفتر رئیس اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد،‌ در پی انصراف نتانیاهو رئیس این رژیم بنی گانتس را مامور تشکیل کابینه کرده است.
نتانیاهو شکست خورد

به گزارش اکوبورس، این گام در پی آن برداشته شد که بنیامین نتانیاهو، از ماموریت تشکیل دولت آینده انصراف داد، او نتوانست تعداد کافی نمایندگان کنست را برای پیوستن به ائتلاف دولتی کنار هم جمع کند. این تفویض مجدد دو روز قبل از موعد نهایی برای تشکیل دولت از سوی نتانیاهو صورت گرفت، زیرا فرصت نتانیاهو روز چهارشنبه به اتمام می‌رسید.

این دومین بار طی یک سال و نیم است که نتانیاهو در تشکیل دولت در پی انتخابات سراسری شکست می‌خورد.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد، به رغم شکست نتانیاهو که غیرمنتظره هم نبود اما این شکست به معنای آن است که نتانیاهو برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ از پست نخست وزیری کنار می‌رود و یک سیاستمدار غیر نتانیاهو فرصت تشکیل دولت را می‌یابد.

براساس این گزارش،‌ نتانیاهو در صحفه خود در فیس‌بوک نوشت، او به صورت علنی و صریح برای تشکیل دولت فراگیر متحد که مردم می‌خواستند تلاش کرد در شرایطی اسرائیل شاهد تهدیدات امنیتی است.

کمیته ناظر بر انتخابات پارلمان ماه سپتامبر پیروزی ائتلاف آبی – سفید بنی گانتس را با ۳۳ کرسی در پی آن لیکود با ۳۱ کرسی و لیست مشترک عربی با ۱۳ کرسی را اعلام کرد.

به گزارش بلومبرگ، گانتس نیز به اندازه نتانیاهو با مسیری دشوار روبه‌روست زیرا نتایج انتخابات غیرقطعی بود و اسرائیل را در حالت فلج سیاسی قرار داده است.

سخنگوی حزب آبی – سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، زمان مانور دادن‌ها سرآمده و وقت کار و عمل است.

وی افزود: مصمم به تشکیل دولت وجد لیبرال به رهبری گانتسی هستیم که مردم اسرائیل یک ماه پیش به او رای دادند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

ترامپ چینی ها را به تقلب در تجارت با آمریکا متهم کرد

اکوبورس: دونالد ترامپ - رئیس‌جمهور آمریکا - که در شهر نیویورک سخنرانی می کرد ضمن اشاره به پیشرفت های حاصل شده در روند مذاکرات تجاری با چین گفت: زنجیره تامین آن ها خیلی بد آسیب دیده است. آن ها خیلی دنبال توافق هستند و ما هم به حصول توافق نزدیک شده ایم.

۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ادامه مطلب

نقش دبی در جنگ ارزی علیه ایران

اکوبورس: تحریم‌های بی‌سابقه وزارت خزانه‌داری امریکا، خودداری امارات از ارائه خدمات مالی و بانکی به ایران و دلالی برخی از بانک‌ها و صرافی‌های داخلی بیشترین سهم را در افزایش نرخ ارز در سال۱۳۹۰داشتند.

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ادامه مطلب

اصرار بر مبارزه با فساد به طریقِ سیِّد حسن نصرالله

اکوبورس: دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: در لبنان گفتگو‌ها همچنان برای خروج کشور از بحران ادامه دارد. خواسته‌های مهمی وجود دارد که مردم یا رسانه‌ها یا برخی شخصیت‌ها مطرح می‌کنند و خواسته اجماعی نیست.

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ادامه مطلب

روایت روحانی از پیشنهادات برجامی که در نیویورک به دستش رسید

اکوبورس: رئیس جمهور گفت: در سفر نیویورک پیشنهادهای خوبی داده شد و من می‌توانستم آنجا تصمیم بگیرم برای اینکه تحریم را بشکنیم، اما شرایط جوری بود که اطمینان نمی‌توانستیم به رئیس‌جمهور آمریکا بکنیم.

۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!