صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۰:۵۲ ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

قیمت زمین ۱۷۵درصد رشد کرد

اکوبورس: مرکز آمار گزارشی از تحولات قیمت زمین، آپارتمان و اجاره‌بها حدفاصل بهار۹۷ تا بهار۹۸ منتشر کرد که نشان می‌دهد قیمت زمین در مدت مذکور ۱۷۵درصد، آپارتمان ۱۱۰درصد و اجاره‌بها ۳۵درصد رشد داشته است.
قیمت زمین ۱۷۵درصد رشد کرد

به گزارش اکوبورس، مرکز آمار ایران اعلام کرد، افزایش ١٧٤,٦درصدی قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، افزایش 109.6درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ٣٥درصدی متوسط مبلغ اجاره به‌علاوه سه‌ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در بهار ٩٨ نسبت به بهار ٩٧ از جمله تغییرات قیمت مسکن در شهر تهران بوده است.

بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند.

با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل‌شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

بازار مسکن ,

انتهای پیام/+

برچسب ها مسکن ،
اخبار مرتبط

طرح ملی مسکن به بازار جان می‌دهد؟

اکوبورس: مدتی است که بسیاری از مشاوران مسکن یک درصد، کمیسیون دریافت می‌کنند. این رویه، قانونی است؟ برای پیگیری موضوع با نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران مسکن تهران به گفت‌وگو نشستیم. در ادامه از وی درباره موفقیت‌آمیز بودن یا نبودن طرح ملی مسکن سوال کردیم. با گسترش‌نیوز همراه باشید.

۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ ادامه مطلب

اوضاع نرخ اجاره خانه در منطقه یک تهران چگونه است؟ + جدول

اکوبورس: رصد قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان‌های اجاری عرضه شده در بازار مسکن از ابتدای مهرماه تاکنون نشان می‌دهد در بازار پاییزی حباب اجاره‌بهای پیشنهادی در منطقه یک به‌تدریج در حال تخلیه است و نرخ‌ها مسیر کاهشی در پیش گرفته است.

۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!