صفحه نخست »» اجتماعی »» فرهنگ و هنر ۱۲:۲۵ ۱۳۹۸/۰۷/۲۸

تازه‌ترین اخبار اربعین ۹۸|‌ تداوم خدمات‌رسانی موکب‌ها به زائران

اکوبورس: قرن‌ها از حادثه کربلا می‌گذرد و اما این واقع در آنجا ختم نشد و این جوش‌وخروش حسینی و عاشورایی در امتداد تاریخ جریان داشته است تا به عصر حاضر رسیده است.
تازه‌ترین اخبار اربعین ۹۸|‌ تداوم خدمات‌رسانی موکب‌ها به زائران

اکوبورس به نقل از تسنیم، سفر به اربعین را بسیاری از مردم عاشورایی و حسینی این مرزوبوم از هفته‌ها قبل آغاز کرده‌اند تا به هر وسیله‌ای در این تجمع بزرگ حضور یابند.

مرد و زن و کوچک و بزرگ از اقصا نقاط کشورمان خود را به مرزهای منتهی به عراق رسانده‌اند تا همچون قطره‌ای در سیل خروشان اربعین حضور مقتدرانه خود را به رخ دشمنانی بکشانند که چشم دیدن این اتحاد و همدلی را ندارند.

حرکت میلیونی اربعین حسینی لرزه بر تن مستکبران عالم انداخته است؛ چراکه در این سفر معنوی افراد با عقاید متعدد، فرهنگ‌های مخالف، پوشش‌های متفاوت و زبان‌های گوناگون حول محوری متحد درحرکت هستند و این اجتماع عظیم که هرسال به مناسبت اربعین در عراق به‌خصوص در مسیر نجف به کربلا شکل می‌گیرد؛ اکنون ابعاد بین‌المللی پیداکرده است و در حقیقت امام حسین (ع) و معرفت حسینی جهانی شده است.

راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی نماد قدرت، اقتدار، عزت و عظمت جهان اسلام است و متعلق به یک قشر و گروه خاص نیست و به همه مذاهب اسلامی اعم از شیعه و سنی و در یک‌کلام متعلق به انسانیت است.

اربعین امسال نیز بیش از 15 میلیون زائر پیاده به پابوس امام حسین (ع) و علمدار کربلا شتافتند تا باری دیگر دلدادگی خود به اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) را به رخ جهانیان برسانند.

در این بخش تازه‌ترین اخبار روزانه از راهپیمایی میلیونی عاشقان اباعبدالله(ع) در اربعین به‌اطلاع مخاطبان و زائران امام حسین می‌رسد تا از آخرین وضعیت مرزها، جاده‌ها، امدادرسانی و موکب‌هایی که به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند، مطلع شوند، باشد که این زیارت از سوی خداوند از همه زائران حریم دوست، پذیرفته و این کنگره عظیم که دیگر مسلمان و غیرمسلمان نمی‌شناسد، مقدمه‌ای برای ظهور شود.

09:27| مسیر ایلام ـ مهران دوطرفه شد

08:52| موج بازگشت زائران کربلای معلی از مرز مهران + تصاویر

08:02|| بازدید رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از قرارگاه مردمی اربعین

 
برچسب ها
اخبار مرتبط

دهان‌کجی سوئیس به تحریم‌های ضدایرانی

اکوبورس: سفر سوئیسی‌ها به ایران همانند سایر کشورهای اروپایی پس از خروج آمریکا از برجام کاهش داشته است. با این وجود درست در روزهایی که پرونده تازه‌ای در راستای سیاه‌نمایی ایران باز شده، سوئیس پای مذاکره با کشورمان نشست و تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرد که در چهار دهه گذشته بین دو کشور برقرار نشده بود.

۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ادامه مطلب

جایی که پیامبر گذشت نمی‌کرد

اکوبورس: حجت‌الاسلام کرمی اظهارات روحانی درباره پیمان بستن پیامبر با کفار را ناشی از نیاز رئیس جمهور برای توجیه «برجام» و تمایل برای مذاکره با غرب دانست.

۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ادامه مطلب

نظر آیت‌الله خامنه‌ای درباره «چندهمسری مردان»

اکوبورس: پیرو انتساب برخی دیدگاه‌ها و تعبیرات در موضوع «چندهمسری مردان» به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با توجه به تأثیر آن بر مسائل خانوادگی و شئون اجتماعی، بخش زن و خانواده‌ی KHAMENEI.IR (ریحانه) فتوا و نگاه معظم‌له به این مسأله را به شکل مختصر بیان کرد.

۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ادامه مطلب

۱۴ نکته درباره تعدد زوجات یا چندهمسری از نگاه علی مطهری

اکوبورس: علی مطهری با اشاره به موضوع چندهمسری گفت: مسئله چندهمسری چیزی نیست که برای آن کارگاه ترویج درست کنیم و همه مردان را به آن ترغیب نماییم، بلکه باید به طور طبیعی مردانی که شرایط آن را دارند و از طرفی همسرانی دارند که فلسفه این حکم را می‌دانند که برای حل یک معضل اجتماعی است، به تکلیف خود عمل کنند و حکومت اسلامی نیز می‌تواند در تشخیص صلاحیت آن مردان دخالت کند.

۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!