صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۱۰:۲۷ ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

چشم‌انداز تالار شیشه‌ای در روز‌های آتی

اکوبورس: یک کارشناس بازار سرمایه درباره علت نوسان‌های چند روز اخیر در بورس معتقد است که بازار سهام در حال اصلاح حرکت و استراحت مقطعی است و این وضعیت بی‌ثبات ادامه دار نیست.
چشم‌انداز تالار شیشه‌ای در روز‌های آتی

به گزارش اکوبورس، بابک احمدی اظهارکرد: افت و خیزهای بورس در چند مدت اخیر بر مبنای اصلاح تدریجی صعودهای شدید شاخص‌های بازار سهام است و انتظار می‌رود تا این بازار به یک حالت متعادل دست پیدا کند.

 

حمایت سهامداران حقوقی

این تحلیل گر بازارهای مالی در ادامه گفت: حمایت‌های صورت گرفته از سوی سهامداران حقوقی و اشتیاق سهامداران حقیقی توانسته است بازار سرمایه را در یک مسیر صعودی قرار دهد و از آنجایی که اوضاع بازارهای موازی همانند ارز، مسکن، طلا و سکه نیز در یک آرامش پایدار و بدون نوسان و هیجان قرار دارد همه این موارد باعث شده تا سرمایه‌ها به این بازار سوق پیدا کند و از هیجان سایر بازارهای مالی کاسته شود و همین وضعیت باعث استقبال سرمایه‌گذاران از بورس شده است.

کیفیت گزارش‌های ۶ ماهه

این کارشناس بازار سرمایه اظهارکرد: بیشتر گزارش‌های ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ ناشران بورسی که در حال انتشار است حاکی از برآیند مثبت صورت‌های مالی شرکت‌ها و پیش‌بینی‌ها است و اطلاعات نشان می‌دهد که اغلب شرکت‌ها به صورت بنیادی با رشد پیش‌بینی‌ها مواجه شده‌اند.

همین عامل نیز در بازار سهام به رشد شاخص‌ها منجر شده چرا که سهامداران با خوش بینی بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اقدام می‌کنند.

چشم‌انداز تالار شیشه‌ای

احمدی درباره آینده تالار شیشه‌ای نیز گفت: بورس تحت تاثیر حمایت‌های همه جانبه بیرونی و داخلی توانسته است به یک بازار پُربازده تبدیل شود و کارنامه ۶ ماهه نخست نیز موید آن است که در نیمه دوم سال نیز بازار سرمایه با شور و هیجان سرمایه‌گذاران در یک وضعیت مناسب قرار خواهد داشت.

در عین حال تب و تاب‌های سیاسی و اقتصادی ایران با اروپا و امریکا نیز به عامل محرک دیگری تبدیل شده تا فعالان بازار سرمایه با اعتماد و آرامش بیشتری نسبت به فعالت در این بازار اقدام کنند و اگر رویدادهای غافلگیرکننده‌ای رخ ندهد با توجه به اینکه بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها در اوج قرار دارد، این بازار تا پایان سال در یک افق مثبت و صعودی حرکت خواهد کرد./ایبنا

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

۷ نماد در بازار بورس متوقف شد

اکوبورس: آخرین لیست منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که نماد یک بانک و ۶ شرکت دیگر حاضر در بازار سهام در وضعیت توقف معاملاتی قرار دارد.

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ادامه مطلب

بازار تا پایان سال رو به رشد است

اکوبورس: سید مرتضی لعل سجادی: «با توجه به اینکه در بازارهای موازی مسکن، ارز و طلا جذابیتی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، بورس در میان مدت روندی رو به رشد خواهد داشت.»

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ادامه مطلب

هدایت نقدینگی به بخش مولد با توسعه صنایع پایین‌دستی نفت از طریق بورس

اکوبورس: بختیار با اشاره به راهکاری برای تحریم نفت، گفت: طرح توسعه صنایع پایین دستی نفت با استفاده از سرمایه مردمی و اتمام طرح‌های نیمه تمام می‌تواند نقدینگی غیرمولد را به سمت بخش مولد جذاب هدایت می‌کند.

۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ادامه مطلب

افزایش ۱۱۴۸ واحدی شاخص بورس

اکوبورس: امروز همه نماگرهای اصلی تالار حافظ در حالی قبای سبز بر تن کردند که ارزش معاملات به طور محسوسی افزایش داد و شاهد تقاضا در برخی نمادهای بودند که طی ماه های اخیر افزایش قیمت خاصی را ثبت نکرده بودند.

۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!