صفحه نخست »» شرکتها ۱۱:۵۱ ۱۳۹۸/۰۷/۲۳

پرداخت ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط ۱۸۰۰ صندوق محلی در کشور

اکوبورس: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: هم اکنون ۱۸۰۰ صندوق خرد ایجاد شده است و ۸۰ میلیارد تومان به ۶۰ هزار عضو این صندوق تسهیلات اعطا شده است .
پرداخت ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط ۱۸۰۰ صندوق محلی در کشور

به گزارش اکوبورس ، اصغر نوراله زاده،مدیر عامل صندوق کار افرینی امید در همایش ملی صندوق های خرد محلی که به مناسبت روز جهانی زن روستایی در مجموعه تلاش با همت وزارت جهادکشاورزی و صندوق کارآفرینی امید برگزار شد، گفت: تا سال 96 تنها 600 صندوق خرد محلی در کشور وجود داشت و هم اکنون به 1800 صندوق رسیده است.
وی افزود: پایشها نشان می دهد که این صندوق‌ها موفق بودند و باید نهادسازی برای کار زنان روستایی و عشایری ادامه یابد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهارداشت: تلاش می کنیم این صندوقهای خرد محلی در آینده بانک پذیر شوند و معتقدم همانطور که انسان مسیر رشد را طی می کند کسب و کارها نیز اینطور هستند و امیدواریم این نهادهای کوچک بارور شوند.
وی بیان کرد: در بخش بازار رسانی نیز تلاش کردیم با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی این بخش را توسعه دهیم.
نوراله زاده تاکید کرد: صندوق های خرد محلی نشان داد که با اعداد کوچک کارهای بزرگ انجام داد و در واقع با تامین های کوچک اقدامات بزرگ انجام داد .
وی ادامه داد: در ابتدا 15 میلیون تومان تسهیلات به اعضای صندوق که 30 نفر بودند پرداخت شد و در سالهای بعد این میزان افزایش یافت و به 20 و 30 میلیون تومان رسید .
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی هم اکنون ٣ هزار تسهیل‌گر در کشور فعالیت می‌کنند و به اعضا آموزش می دهند و امیدواریم با سازوکار فعالیت های نوین آموزشهای مجازی را فعال کنیم و از راه دور آموزشهای تکمیلی ارائه دهیم.

* صندوقهای خرد محلی می توانند در آینده تبدیل به بانک شوند
در ادامه این برنامه مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفترتوسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری گفت: پیام اصلی روز جهانی زن روستایی حمایت از آنان برای ارتقای تپانمندی هاست و حکمرانان مخاطبان اصلی این روز هستند.
فروغ السادات بنی هاشم افزود: حکمرانان در برنامه ریزی ها جایگاه زنان روستایی و عشایری مشخص باشد و تلاش کنند دسترسی آنان به خدمات اموزشی، بهداشتی و بازار عرضه محصولات افزایش یابد.
وی بیان کرد :دو دهه از فعالیت صندوقهای خرد محلی می گذرد و در این مدت دستگاه های مختلف همکاری می کنند که نشان از اثربخشی و کارآمدی این پروژه است .
وی تاکید کرد: هرجا همکاری باشد فعالیت های بزرگی انجام می شود و این صندوقهای خرد محلی نشان داد که در این مسیر موفق هستند.
بنی هاشم گفت: برای اولین بار زنان روستایی به عنوان سهامدار مطرح می شوند و با توجه به اینکه وام دادن به زنان به لحاظ قانونی مشکل ندارد این امر موجب می شود این صندوق‌ها در آینده تبدیل به بانک شوند .

انتهای پیام/

برچسب ها بانک ،
اخبار مرتبط

«زکشت» صورت های مالی 6 ماهه خود را منتشر کرد

اکوبورس: شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۵۰۳ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۱۶۶ ریال اعلام شده بود، افزایش ۲۰۳ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ادامه مطلب

"کرماشا" به ازای هر سهم ۱۰۱۲ ریال سود می دهد

اکوبورس: شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۱۲ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۷۲۷ ریال اعلام شده بود، افزایش ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ادامه مطلب

«اتکام» 322 ریال سود کنار گذاشت

اکوبورس: اکوبورس: شرکت بیمه اتکایی امین در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۳۲۲ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۵۶ ریال اعلام شده بود، کاهش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!