صفحه نخست » ویژه ۰۷:۴۹ ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
با نزدیک شدن به تحریم نفتی ایران؛

رکوردزنی ۴ساله قیمت نفت

اکوبورس: صبح روز دوشنبه، پیش از آغاز تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران که از ماه آینده اجرا می‌شود، قیمت نفت برنت به بالاترین رکورد خود از نوامبر ۲۰۱۴ تا کنون رسید.
رکوردزنی ۴ساله قیمت نفت

به گزارش اکوبورس به نقل از رویترز، صبح روز دوشنبه، پیش از آغاز تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران که از ماه آینده اجرا می‌شود، قیمت نفت برنت به بالاترین رکورد خود از نوامبر ۲۰۱۴ تا کنون رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، تا ساعت ۷:۰۸ به وقت تهران، با ۵۳ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش، به ۸۳.۲۴ دلار رسید، که بالاترین رکورد آن از نوامبر ۲۰۱۴ تا کنون است.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۳۷ سنت یا ۰.۵ درصد رشد کرد و به ۷۳.۶۲ دلار رسید.

قیمت نفت آمریکا با اعلام تعداد چاه‌های نفتی فعال این هفته، که نشان می‌داد فعالیت حفاران کاهش پیدا کرده است، تقویت شد.

قیمت نفت برنت با تحریم‌های قریب‌الوقوع آمریکا بر علیه بخش نفتی ایران، که از ۴ نوامبر اجرایی خواهند شد، افزایش یافته است.

ای‌ان‌زی بانک روز دوشنبه اعلام کرد که بازارهای جهان منتظر ۱۰۰ دلاری شدن قیمت‌های نفت هستند.

پیش‌بینی می‌شد که چین به تحریم‌های آمریکا اهمیتی ندهد، هرچند گزارشاتی نشان می‌دهد که سینوپک چین این ماه بارگیری نفت خام از ایران را کاهش داده است، که این به معنای تأثیرگذاری فشارهای آمریکا است.

ادوارد بل، اقتصاددان بخش نفت در بانک ان‌بی‌دی امارات، در یادداشتی که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: اگر پالایشگاه‌های چینی بیش از آن‌چه انتظار می‌رفت با تحریم‌های آمریکا همراهی کنند، آنگاه بازارها بیش از آن‌چه پیش‌بینی می‌شد با کمبود عرضه روبرو خواهند شد.

استفان اینس، سرپرست تجارت در شرکت کارگزاری سهام و اوراق اوآندا در سنگاپور، گفت: تا زمانی که افزایش تولید قابل‌توجهی توسط اوپک ارائه نشود، تاجران به بالا بردن مداوم قیمت‌ها ادامه خواهند داد.

اینس در ادامه می‌پرسد: حتی اگر عربستان سعودی بخواهد در برابر تمایلات ترامپ سر خم کند، باید دید که این کشور پادشاهی چه میزان ظرفیت تولید ذخیره دارد؟

او می‌گوید: درحالی که تا ۴ نوامبر، روزانه حدود ۱.۵ میلیون بشکه نفت خام ایران از بازارهای جهانی خارج  خواهد شد، ما خیلی زود متوجه میزان ظرفیت تولید ذخیره عربستان خواهیم شد. اگر بازار احساس کند که ظرفیت تولید عربستان به ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز محدود شده است، آنگاه جهش سریع قیمت‌ها به ۱۰۰ دلار به ازای هر بشکه، منطقی خواهد بود.

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.