صفحه نخست »» شرکتها ۱۳:۴۱ ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

وقایع بازار به سمت مثبت جریان دارد

اکوبورس: پریا اسدالهی: «به نظر می‌رسد در شش ماهه دوم سال جاری نیز با حرکت مثبت شاخص رو به رو باشیم، هرچند که ممکن است به شدت شش ماهه نخست نباشد؛ اما به نظر می‌رسد وقایع به سمت مثبت در حال حرکت است»
وقایع بازار به سمت مثبت جریان دارد

به گزارش اکوبورس به نقل از سنا، مدیرعامل شرکت «مدیریت سرمایه‌گذاری ملی ایران» در بررسی متغیرهای موثر بر بازار گفت: متغیرهای کلی موثر بر بازار از سه دسته کلی مشتمل بر متغیرهای سیاسی، متغیرهای اقتصادی و متغیرهای موثر بر هر شرکت تشکیل شده‌اند. به طور مثال، متغیرهای سیاسی خارجی مانند انتخابات امریکا و نیز اتفاقاتی مانند برگزیت و اتفاقات مشابه در کشورهای اروپایی می‌توانند تاثیرات خاص خود را در این رابطه داشته باشند.

اسدالهی در خصوص متغیرهای اقتصادی نیز توضیح داد: همچنین وضعیت فروش نفت، کسری بودجه دولت، محل‌های تامین این کسری، فاصله گرفتن نرخ ارز (که از متغیر اقتصادی خود در حال فاصله گرفتن بوده و در حال تبدیل به متغیر و ابزاری سیاسی شده) و نرخ بهره و بازارهای موازی بر بازار تاثیرگذار است.  

وی تاکید کرد: در خصوص شرکت‌های بورسی نیز باید گفت برخی شرکت‌ها وضعیت متفاوتی دارند که باید هرکدام را به نوبه خود بررسی کرد و در نظر گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نزدیکی موعد انتشار عملکردهای شش ماهه شرکت‌ها، اظهار کرد: این موضوع از پتانسیل‌های مثبتی است که در برخی شرکت‌ها وجود دارد؛ بعضی از این شرکت‌ها، گزارش های مثبتشان عامل تحرکشان است و برخی دیگر حتی مثبت نبودن عواملشان نشان‌دهنده دارا بودن پتانسیل مثبت شرکت است، (حتی اگر به طور ویژه به دلیل عدم افزایش نرخ زیان‌ده هستند). گزارش های شش ماهه می‌تواند امید به افزایش رشد نرخ محصولات شرکت ها را افزایش دهد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد در شش ماهه دوم سال جاری نیز با حرکت مثبت شاخص رو به رو باشیم، هرچند که ممکن است به شدت شش ماهه نخست نباشد؛ اما به نظر می‌رسد وقایع به سمت مثبت در حال حرکت است.

اسدالهی در خصوص صنایع صادراتی تصریح کرد: با احتمال در نظر گرفتن کاهش نرخ ارز، ممکن است این صنایع در نیمه دوم سال جاری وضعیت چندان مطلوبی نداشته باشند.

مدیرعامل شرکت «مدیریت سرمایه‌گذاری ملی ایران» در خصوص روند صعودی بازار طی روزهای اخیر و احتمال خروج نقدینگی از بازار به دلیل شناسایی سود، بیان کرد: پیش از رسیدن شاخص به قیمت های فعلی، گروهی در قیمت های هدف خود، اقدام به شناسایی سود و فروش سهام کردند. در عین حال، تداوم روند صعودی بازار موجب شد تا این گروه دوباره اقدام به خرید سهام کنند.

اسدالهی در پایان با اشاره به عوامل بنیادین بازار، ابراز داشت: فعالان بورسی هم اکنون به رشد بلند مدت و بیشتر بازار امید دارند؛ براین اساس به نظر می‌رسد همچنان شاهد ادامه رشد قیمتی سهام شرکت ها در بازار سرمایه باشیم.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

اشتغال‌زایی برای ۹ هزار نفر در یک شرکت فولادی

اکوبورس: اکوبورس: رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: فولاد خوزستان در سه حوزه صادرات، رفع تعهد ارزی در بانک مرکزی و برنامه‌ریزی برای تامین مواد اولیه طی شش ماهه نخست امسال، از شرکت‌های پیشرو معدن و صنایع معدنی بوده است.

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ادامه مطلب

"بورس" 410 ریال سود کنار گذاشت

اکوبورس: شرکت بورس اوراق بهادار تهران در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۴۱۰ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۱۸۹ ریال اعلام شده بود، افزایش ۱۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!