صفحه نخست »» اجتماعی »» شهری و سلامت ۱۰:۴۹ ۱۳۹۸/۰۶/۲۸

دردسرهای "۱۰۰ هزار" بومی بی‌شناسنامه در سیستان و بلوچستان+فیلم

اکوبورس: در نخستین بخش از گزارش‌های روایی تسنیم از بی‌هویت‌های بلوچستان سری زدیم به‌ یکی‌از عمده‌ترین مناطق بی‌شناسنامه‌ها در سیستان و بلوچستان، استانی ‌‌که روایت‌های رسمی و غیررسمی می‌گوید حداقل ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت بومی آن شناسنامه ندارند.
دردسرهای

به گزارش اکوبورس به نقل از تسنیم، دیدن این تصاویر و روایت‌های ذهنی و عمومی پشت‌ سر آن در سیستان و بلوچستان عادی‌ است، استانی با محرومیت‌های عمقی، جدی و تاریخی؛ آمارهایی مانند 700 هزار نفر جمعیت بدون شبکه آب، 70 هزار نفر بازمانده از تحصیل و 6 هزار کلاس درس تخریبی کپری ناایمن تصویر بهتری از این استان در جنوب شرق ایران به ما می‌دهد.

اما یکی از مهم‌ترین محرومیت‌های این استان که کمتر دیده و شنیده می‌شود بی‌شناسنامه‌ها و بی‌هویت‌ها هستند. آمار مدونی از بی‌هویت‌ها در سیستان و بلوچستان وجود ندارد اما آمارهای غیررسمی و گفته‌های برخی نمایندگان استان در مجلس حکایت از آن دارد که حداقل 100 هزار نفر از جمعیت بومی این استان بی‌شناسنامه هستند؛ رضا راحت دهمرده مدیرکل ثبت احوال سیستان  و بلوچستان هم در تازه‌ترین گزارش خود از بی‌شناسنامه‌ها هر چند به تعداد فاقدین اشاره نکرده اما گفته از سال گذشته تاکنون برای جدود 4 هزار نفر پرونده تشکیل شده و  شناسنامه‌دار شدند. با دوربین تسنیم سری زدیم به یکی‌از مهم‌ترین مناطق بی‌شناسنامه‌ها در سیستان و بلوچستان.

 

 

سید امیرحسین عظیمی

انتهای پیام/

برچسب ها
اخبار مرتبط

کاهش نقدینگی در داروخانه‌ها

اکوبورس: نایب رییس انجمن داروسازان ایران ضمن اشاره به آنچه که "کاهش شدید نقدینگی در داروخانه‌ها" خواند، گفت: در حال حاضر اقتصاد داروخانه‌ها به شدت دچار بحران شده است.

۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!