صفحه نخست »» شرکتها ۱۵:۲۷ ۱۳۹۸/۰۶/۲۷

پیشنهاد افزایش سرمایه «وتوکا و بساما» به مجمع

اکوبورس: شرکت های سرمایه گذاری توکا فولاد و بیمه سامان از پیشنهاد هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه خبر دادند.
پیشنهاد افزایش سرمایه «وتوکا و بساما» به مجمع

به گزارش اکوبورس،هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد قصد دارد پیشنهاد افزایش سرمایه خود را به مجمع عمومی فوق العاده ارایه دهد.

«وتوکا» اعلام کرده است که سرمایه خود را از مبلغ ۲هزار و ۶۰۰میلیارد ریال به مبلغ ۴هزار میلیارد ریال معادل ۵۳درصد افزایش دهد. این شرکت قصد دارد این افزایش سرمایه را از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین کند و هدف از این اقدام را جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده و اصلاح ساختار مالی اعلام کرده است.

از سوی دیگر هیات مدیره شرکت بیمه سامان قرار است به مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه ۶۶درصدی را ارایه دهد. «بساما» اعلام کرده است که سرمایه خود را از مبلغ یک هزار و ۵۰۰میلیارد ریال به مبلغ ۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته و سایر اندوخته ها افزایش دهد.

این اقدام به منظور توسعه شبکه نفوذ و تعدد مراکز خدمات رسانی به بیمه گذاران، افزایش توان پذیرش ریسک و قابلیت انجام سایر فعالیتهای غیر بیمه ای از جمله افزایش توان سرمایه گذاری، تحصیل اموال و دارایی های مورد نیاز شرکت و در نتیجه ارتقای رتبه توان گری مالی عملیاتی می شود.

گفتنی است؛ انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است.

 

منبع:‌سنا

برچسب ها
اخبار مرتبط

اشتغال‌زایی برای ۹ هزار نفر در یک شرکت فولادی

اکوبورس: اکوبورس: رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: فولاد خوزستان در سه حوزه صادرات، رفع تعهد ارزی در بانک مرکزی و برنامه‌ریزی برای تامین مواد اولیه طی شش ماهه نخست امسال، از شرکت‌های پیشرو معدن و صنایع معدنی بوده است.

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ادامه مطلب

"بورس" 410 ریال سود کنار گذاشت

اکوبورس: شرکت بورس اوراق بهادار تهران در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۴۱۰ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۱۸۹ ریال اعلام شده بود، افزایش ۱۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!