صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۴:۲۰ ۱۳۹۸/۰۶/۱۷

واکنش فرانسه به کاهش تعهدات برجام ایران

اکوبورس: وزیر امور خارجه فرانسه در واکنش به کاهش تعهدات برجامی ایران به فراهم بودن امکان مذاکره تاکید کرد.
واکنش فرانسه به کاهش تعهدات برجام ایران

به گزارش اکوبورس ، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز یکشنبه گفت که تصمیم ایران برای کاهش فراتر تعهداتش نسبت به توافق هسته‌ای، قابل بازگشت بوده و فرانسه همچنان به دنبال مذاکره خواهد بود تا بتواند ایران را به پایبندی کامل بازگرداند.

لودریان که با رادیو اروپا گفت‌وگو می‌کرد درباره تحریم‌های ایران و امکان مذاکره با آن گفت: تحریم‌هایی که متحمل شده‌اند منفی بوده، اما قطعی نیستند. آن‌ها می‌توانند بازگردند و راه مذاکره هنوز هم باز است.

وی همچنین مدعی شد که ایران هنوز چند ماه از [رسیدن به ] یک بمب هسته‌ای فاصله دارد.

ایران از اردیبهشت سال جاری کاهش اجرای تعهدات خود در برجام را در واکنش به خروج آمریکا از این توافق و اجرا نشدن تعهدات طرف های مقابل آغاز کرده است.

تهران ۱۵ شهریور در گام سوم کاهش تعهدات محدودیت های برجامی در تحقیق و توسعه را لغو کرد.

ادعای لودریان درباره فاصله زمانی ایران با یک بمب هسته‌ای در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران بارها تاکید کرده‌اند، برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و هیچ‌گاه هدف دستیابی به بمب هسته‌ای را دنبال نکرده است.

 

منبع:‌نامه نیوز

برچسب ها
اخبار مرتبط

عصبانیت دموکرات‌ها از نتانیاهو

اکوبورس: «یائیر لاپید» وزیر سابق اقتصاد اسرائیل ضمن اشاره به عصبانیت حزب دموکرات از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، نسبت به پیروزی یک دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد.

۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ادامه مطلب

هو شدن ترامپ درتوئیتر به‌خاطر دروغ «عین‌الاسد» + فیلم و عکس

اکوبورس: نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد 84 درصد از شرکت‌کنندگان به دروغگو بودن ترامپ درباره تلفات عین الاسد رأی داده و همین دروغگویی را یکی از عوامل شکست احتمالی وی در انتخابات 2020 برمی‌شمارند.

۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ادامه مطلب

حمله سایبری گسترده ایران به صد‌ها کامپیوتر و شرکت اسرائیلی

اکوبورس: روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت مدعی شد ایران در اواخر سال گذشته میلادی، موفق شده حمله گسترده سایبری را در سطح جهان به انجام برساند که طی آن، بسیاری از شرکت‌ها و دستگاه‌های کامپیوتری در نقاط مختلف جهان، از جمله صد‌ها کامپیوتر در اسرائیل هک شدند.

۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!