صفحه نخست »» بازار سرمایه »» فرابورس ۱۴:۰۹ ۱۳۹۸/۰۶/۱۷

تغییر قوانین بازار پایه لازم بود

اکوبورس: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اصلاح قوانین بازار پایه باید به طور حتم اجرا می شد.
تغییر قوانین بازار پایه لازم بود

به گزارش اکوبورس، مجتبی معتمدنیا با بیان اینکه اکثر شرکت‌های حاضر در بازار پایه از سرمایه کمی برخوردارند، گفت: با توجه به وجود سرمایه کم در بازار پایه می‌توان با حجم قابل توجهی از سرمایه یک جریان معاملاتی را بر روی برخی از سهم‌ها ایجاد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: طبق قانون موجود در بازار پایه، دامنه نوسان برخی از شرکت‌ها در بازار پایه باز و برخی دیگر با دامنه نوسان ۱۰ درصدی همراه بودند که به طور طبیعی امکان رشد آنها نسبت به باقی بازار بیشتر بود و همین امر زمینه ایجاد نابسامانی در بازار را فراهم می کرد.

وی با بیان اینکه زمانی که جریان نقدی از طریق دیگر بازارها و مردم عادی به سمت بازار سرمایه ورود می‌کند، گفت: با توجه به چنین شرایطی هیجان در این بازار به اوج می‌رسد و توجه افرادی که در بازار سهادار نبودند به سمت سرمایه‌گذاری در سهام مورد نظر جلب می‌شود این درحالیست که نسبت به میزان دارایی شرکت اطلاعات کافی وجود ندارد.

معتمدنیا اظهار داشت: ممکن است در کوتاه مدت سهم‌ها با رشد چشمگیری همراه شوند اما بعد از مدتی سهامداران متضرر و این ضرر دامن کل بازار را خواهد گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به سیاست‌ و برنامه‌هایی که از سوی دولت برای بازار سرمایه در نظر گرفته شده، به طور قطع نقدینگی بیشتری به سمت بورس هدایت می شود.

معتمدنیا با بیان اینکه سازمان بورس باید شرایط پذیرش برخی از شرکت‌ها در بورس و فرابورس را تسهیل کند، افزود: سازمان بورس باید با مدیرانی که به دنبال سنگ‌اندازی هستند تا عملکرد آنها تحت کنترل سازمان بورس قرار نگیرد برخورد قاطع داشته باشد.

 
 منبع:‌ایرنا
 
 
 

برچسب ها
اخبار مرتبط

کدام قوانین بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس اصلاح می‌شود؟

اکوبورس: سقف و کف‌های سرمایه‌ و فرایند پذیرش شرکت‌ها در بازار کوچک و متوسط فرابورس ایران قرار است طی ماه‌های آینده اصلاح شود و نحوه ورود سرمایه‌گذاران در این بازار نیز بازبینی خواهد شد.

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

جزئیات نحوه گشایش نمادهای بازار پایه در ۲۵ شهریورماه

اکوبورس: بر اساس طبقه‌بندی جدید از ۱۸۱ شرکت موجود در بازار ‏پایه، ۱۲۵ شرکت به تابلو زرد، ۴۲ شرکت به تابلو نارنجی و ۱۴ شرکت به تابلو قرمز منتقل شد و فردا شاهد ‏بازگشایی آن دسته از نمادهای قابل معامله مذکور خواهیم بود.‏

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!