مدیر عامل توچال خبر داد:
اکوبورس: مدیرعامل توچال از بومی‌سازی کل کابین ها در کشورتا پایان سال آینده خبر داد.
بومی‌سازی تولید کابین‌های تله کابین در کشور

به گزارش اکوبورس، مدیرعامل توچال از بومی‌سازی کابین در کشور خبر داد و با اعلام این‌که هزینه تولید کابین با فناوری روز ۱۰ درصد قیمت نمونه خارجی آن است، گفت:‌بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا یک سال آینده تمام مجموعه تله‌کابین توچال به کابین‌های ساخت داخل تجهیز می‌شود.

سیدمحمدرضا پرهیزکار در آیین افتتاح پیست اسکی توچال اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در مجموعه توچال به معنای واقعی همسو با ابلاغ سیاست‌های آن اجرا شد. در این راستا برای اولین‌بار فناوری تولید کابین در کشور بومی‌سازی شد.
 
وی ادامه داد: زمانیکه یورو ۳۸۰۰ تومان بود هر کابین را با قیمت حدود ۱۵۰ میلیون تومان از خارج خریداری می‌کردیم، اما امروز کابین را با ۱۰ درصد قیمت‌ها نمونه خارجی و با رعایت الزامات استاندارد و فناوری روز در داخل کشور تولید می‌کنیم.

پرهیزگار با بیان این‌که در حال حاضر یک سوم کابین‌ها از ایستگاه یک تا ۵ ایرانی و تمام کابین‌های ایستگاه ۵ به ۷ ساخت داخل است، تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا یک سال آینده تمام مجموعه تله‌کابین توچال به کابین‌های ساخت داخل تجهیز می‌شود.

مدیرعامل توچال همچنین با بیان این‌که تعرفه امسال بلیت رفت و برگشت تله‌کابین به ایستگاه ۷ و هتل به همراه استفاده از امکانات پیست اسکی ۹۸ هزار تومان است، گفت: در مجموعه توچال از سال ۹۳ افزایش تعرفه نداشته‌ایم، اما امسال به دلیل شرایط اقتصادی کشور و تورم به ناچار تعرفه های خدمات را از ۱۲ تا ۱۵ افزایش دادیم.

پرهیزکار در عین حال با اشاره به تعرفه‌های تشویقی برای اقشار خاص، افزود: بر این اساس تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصدی برای دانش‌آموزان و دانشجویان، تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و استفاده رایگان برای خانواده شهدا و جانبازان اعمال می‌شود.
نظر شما: