صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۴:۴۰ ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

قیمت نفت فروکش کرد

اکوبورس: به دنبال اعمال تعرفه های جدید از سوی آمریکا و چین علیه یکدیگر و افزایش نگرانی ها در مورد رکود تقریبی اقتصادی در جهان، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود.
قیمت نفت فروکش کرد

به گزارش اکوبورس ،قیمت نفت برنت در معاملات امروز با ۰.۷ درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۸۳ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با ۰.۵ درصد کاهش ، ۵۴ دلار و ۸۳ سنت معامله شد.

به این ترتیب، آمریکا در روز گذشته بر برخی از کالاهای وارداتی چین از قبیل ساعت های هوشمند، کفش و تلویزیون های فلت، تعرفه ۱۵ درصدی را اعمال کرد . این در حالی است که چین هم تعرفه های جدیدی را علیه ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی عملیاتی کرد.

در این بن، دونالد ترامپ، با توئیتی جدید اعلام کرد: هدف من کاهش وابستگی امریکا به چین است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این خصوص گفت: تعرفه های جدید موجب تهدید بازار نفت شده است. خریداران نسبت به آینده اقتصادی ناامید هستند و پروژه های جدید را افتتاح نمی کنند این مساله موجب کاهش تقاضا برای نفت شده است.

 
 
 
 
 

برچسب ها نفت ،
اخبار مرتبط

خطر توقف تولید صنایع پتروشیمی منتفی شد

اکوبورس: عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از منتفی شدن خطر توقف تولید در صنایع پتروشیمی ایران در شرایط تحریم به دلیل بومی سازی ساخت و ارائه خدمات دو تجهیز استراتژیک مجتمع های پتروشیمی خبر داد.

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ادامه مطلب

قیمت نفت یک گام دیگر عقب نشست

اکوبورس: قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۷ و ۱۸ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) به ۵۷ دلار و ۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۱ دلار و ۶۷ سنت رسید.

۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!