صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۴:۴۰ ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

قیمت نفت فروکش کرد

اکوبورس: به دنبال اعمال تعرفه های جدید از سوی آمریکا و چین علیه یکدیگر و افزایش نگرانی ها در مورد رکود تقریبی اقتصادی در جهان، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود.
قیمت نفت فروکش کرد

به گزارش اکوبورس ،قیمت نفت برنت در معاملات امروز با ۰.۷ درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۸۳ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با ۰.۵ درصد کاهش ، ۵۴ دلار و ۸۳ سنت معامله شد.

به این ترتیب، آمریکا در روز گذشته بر برخی از کالاهای وارداتی چین از قبیل ساعت های هوشمند، کفش و تلویزیون های فلت، تعرفه ۱۵ درصدی را اعمال کرد . این در حالی است که چین هم تعرفه های جدیدی را علیه ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی عملیاتی کرد.

در این بن، دونالد ترامپ، با توئیتی جدید اعلام کرد: هدف من کاهش وابستگی امریکا به چین است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این خصوص گفت: تعرفه های جدید موجب تهدید بازار نفت شده است. خریداران نسبت به آینده اقتصادی ناامید هستند و پروژه های جدید را افتتاح نمی کنند این مساله موجب کاهش تقاضا برای نفت شده است.

 
 
 
 
 

برچسب ها نفت ،
اخبار مرتبط

ایجاد خط اعتباری راه رونق تولید در بخش خصوصی صنعت نفت

اکوبورس: رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه امضای قراردادهای جدید در صنعت نفت می‌تواند تحرکی برای سفارش ساخت تجهیزات به بخش خصوصی به وجود آورد،‌ گفت: برای تامین نقدینگی مورد نیاز، لازم است به سازندگان خط اعتباری اختصاص داده شود.

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ادامه مطلب

جهانگیری: وزارت نفت کارنامه درخشانی دارد و باید از آن دفاع کرد

اکوبورس: معاون اول رئیس جمهوری ضمن تشریح دستاوردهای صنعت نفت در ۶ سال اخیر گفت:جای تعجب است که وزارت نفت با وجود کارنامه درخشان خود باید به جای حمایت و تقدیر بیشترین فشارها و هجمه ها را متحمل شود.

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

ظرفیت تولید پتروشیمی به ۱۰۰میلیون تن می‌رسد!‍

اکوبورس: معاون وزیر نفت با بیان اینکه "ظرفیت تولید پتروشیمی ایران تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ میلیون تن در سال می‌رسد"، گفت: درآمد سالانه ۱۷ میلیارد دلاری کنونی صنعت پتروشیمی ایران تا سال ۱۴۰۰ به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

رشد چشمگیر ۱۱ درصدی قیمت نفت در پی خسارات وارده به آرامکو

اکوبورس: قیمت نفت در معاملات امروز در نخستین ساعات کاری، با افزایش ۱۰ درصدی همراه شد در حالی که خسارات ناشی از حمله پهبادی به تاسیسات آرامکو در عربستان به تولیدات روزانه ۵.۷ میلیون بشکه ای این کشور صدمه وارد کرده است.

۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!