صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۲۰:۵۳ ۱۳۹۸/۰۶/۰۹

گزارش بازار سهام نهم شهریور 1398

اکوبورس: امروز بیشتر سهم ها به جز سهم های بازار پایه در پیشگشایش به صورت متعادل و یا مثبت سفارش گذاری شدند.
گزارش بازار سهام نهم شهریور 1398

به گزارش اکوبورس،  با شروع بازار و در کم تر از ده دقیقه شاخص بیشتر از 3433 واحد رشد کرد و به رقم 282108 واحد رسید. این روند باز هم ادامه یافت به طوری که در پایان معاملات شاخص کل با افزایش 5464 واحدی به قله 284139 رسید.

 افزایش 1183 واحدی شاخص کل هم وزن در بازار بورس اوراق بهادار تهران خود نشان دهنده همراهی اکثریت صنایع با بازار افزایشی امروز بوده است. ارزش معاملات امروز در این بازار نیز بیشتر از  2 هزار میلیارد تومان بوده است همچنین نمادهای فولاد و فملی با 661 و 433 واحد افزایش بیشرین تاثیر را بر این شاخص داشتند. شاخص کل فرابورس نیز با افزایش بیش از 56 واحدی به 3767 واحد رسید به طوری که در این بازار بیشر از 1116 میلیارد تومان سهم معامله شد.

مهم ترین موضوع خبرساز امروز نیز بحث های پیرامون اطلاعیه جدید در مورد دامنه نوسانات بازار پایه بود که موفقان و مخالفان خود را داشت به همین دلیل مدیر عامل فرابورس ایران در نشت خبری امروز پاسخگوی سوالات در باره این موضع بود. طبق اطلاعیه امروز از فردا تا چهارشنبه همین هفته دامنه نوسان سهم های موجود در تابلو ب بازار پایه از 10 درصد به 3 درصد کاهش می یابد و در تابلو ج هم دامنه نوسان در دوره سفارش گیری از بدون محدودیت به 3 درصد کاهش خواهد یافت همچنین طبق آخرین اخبار واصله معاملات امروز بازار پایه تایید شده و ابطال نشده است.

محمدحسین جعفری تحلیلگر بازارهای مالی

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!