صفحه نخست »» مجامع ۰۹:۵۴ ۱۳۹۸/۰۶/۰۹

سود هر سهم «بموتو» ۲۱۲۶ ریال اعلام شد

اکوبورس: شرکت موتوژن در صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه سود هرسهم را ۲هزار و ۱۲۶ریال اعلام کرد.
سود هر سهم «بموتو» ۲۱۲۶ ریال اعلام شد

به گزارش اکوبورس،شرکت موتوژن در اطاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه ۱۳۹۸، سود هرسهم را ۲هزار و ۱۲۶ریال اعلام کرد که در مقایسه با دوره مالی مشابه ۳۴۷ریال افزایش یافته است.

در این گزارش سود عملیاتی شرکت ۲هزار و ۱۹میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۴۴۶میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره یک هزار و ۶۳۷میلیارد ریال منتشر شده است.

«بموتو» اعلام کرده است که طی این دوره توانسته یک میلیون و ۹۹۲هزار و ۲۷۹محصول خود را به مبلغ ۵هزار و ۲۴۱میلیارد و ۹۲۱میلیون ریال به فروش برساند و سود ناخالص از این محل را ۲هزار و ۷۲میلیارد ریال اعلام کرد. همچنین برای دروه ۳ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ پیش بینی کرده که ۳۲۰هزار و ۹۱۶محصول دیگر را به فروش برساند.

در اهداف و برنامه های راهبردی تشریح شده این شرکت حفظ سهم ۸۵درصدی بازارهای داخلی در گروه الکتروموتور های کولری و تولید سالانه حدود ۲میلیون دستگاه از این گروه شناسایی و جایگزینی مداوم محصولات با حاشیه سود بالا است که در سبد گروه محصولات با محصولات با حاشیه سود کم اصلاح روند تولید محصولات و مدیریت هزینه های تولیدی در جهت کاهش بهای تمام شده است. همچنین میزان تولید محصولات وابستگی به کاهش مواد و قطعات خارجی داشته و جایگزینی با مواد تولید داخل ضمن کنترل مستمر سطح کیفی آنها و تاسیس کمیته بومی سازی در نظر گرفته است.

از سوی دیگر اضافه شدن الکتروموتورهای ضد انفجاری به سبد محصولات شرکت اضافه شده و به دنبال تحقیق بازارها و رقبای خارجی و برنامه ریزی جهت افزایش سهم در بازارهای مذکور است. علاوه بر این قرار است ظرفیت الکتروموتورهای فوق سنگین را با مزیت های اقتصادی بالا برای شرکت افزایش دهد.

«بموتو» در این گزارش اعلام کرده است که با توجه به تغییرات اخیر نرخ ارز و به تبع آن افزایش نرخ مواد اولیه، این شرکت همانند ادوار گذشته تمهیدات لازم را برای افزایش نرخ فروش محصولات مد نظر قرار داشته است؛ بنابراین در تاریخ ۲۰اسفند۱۳۹۷ حدود ۱۰-۱۷ درصد و در تاریخ ۲۷فروردین۱۳۹۸، ۲۰درصد و در تاریخ ۱۲تیر۱۳۹۸ حدود ۶ الی ۱۲درصد نرخ محصولات صنعتی خود را با تایید هیات مدیره افزایش داده و برای محصولات کولری که در حال رایزنی با سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بود مجوز۲۰درصد افزایش نرخ فروش از تاریخ ۱۶اردیبهشت۱۳۹۸ دریافت کرد که اثرات آن در صورت های مالی منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ نشان داده خواهد شد. این شرکت در راستای سیاست حفظ حاشیه سود محصولات خود به طور مداوم در حال بررسی و نظارت بر حاشیه سود محصولات خود است و اگر تغییراتی در نرخ خرید مواد اولیه در آینده رخ دهد بطور قطع نرخ محصولات خود را تغییر خواهد داد.

 منبع:‌سنا
 
 
 
 

برچسب ها بورس ، مجمع ،
اخبار مرتبط

«سبزوا» 794 درصد افزایش سرمایه می دهد

اکوبورس: هیات مدیره شرکت سیمان لار سبزوار پیشنهاد افزایش سرمایه 4 هزار و 757 میلیارد و 384 میلیون ریالی، معادل 794 درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ادامه مطلب

شرکت مس در مسیر رشد و توسعه قرار دارد

اکوبورس: مدیرعامل شرکت مس در جمع سهامداران مس در مجمع فوق‌العاده گفت: خوشحال هستیم که هرچند قیمت جهانی مس نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 400دلار به‌ازای هر تن کاهش داشته است اما میزان فروش شرکت در نه‌ماهه نخست امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 128درصد رشد داشته است.

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!