صفحه نخست »» مجامع ۰۹:۵۰ ۱۳۹۸/۰۶/۰۹

افزایش ۲۴۳میلیارد ریالی پرتفوی یکساله بورسی «وسبحان»

اکوبورس: شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورتخلاصه سرمایه گذاری های خود اعلام کرد که پرتفوی بورسی این شرکت در یکسال مالی منتهی به ۳۱تیر۱۳۹۸ مبلغ ۲۴۳میلیارد و ۴۷۴میلیون ریال افزایش یافت.
افزایش ۲۴۳میلیارد ریالی پرتفوی یکساله بورسی «وسبحان»

به گزارش اکوبورس، شرکت سرمایه گذاری سبحان در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱تیر۱۳۹۸ با سرمایه یک هزار و ۳۰۰میلیارد ریالی سود هر سهم را ۷۵۰ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه ۷۵درصد افزایش یافته است.

این شرکت سود عملیاتی خود را مبلغ ۹۷۴میلیارد ریال، سود خالص را مبلغ ۹۷۵میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را مبلغ یک هزار و ۱۴۹میلیارد ریال اعلام کرد.

«وسبحان» در صورتخلاصه سرمایه گذاری های خود اعلام کرد که پرتفوی بورسی این شرکت در یکسال مالی منتهی به ۳۱تیر۱۳۹۸ مبلغ ۲۴۳میلیارد و ۴۷۴میلیون ریال افزایش یافت.

با توجه به وضعیت پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس بهای تمام شده آن با افزایش ۸۶میلیارد و ۲۹۴میلیون ریالی به یک هزار و ۱۲میلیارد ریال رسیده است. همچنین ارزش بازار آن نیز با افزایش ۳۸۰میلیارد و ۲۳۷میلیون ریالی به یک هزار و ۲۵۵میلیارد ریال بالغ شده است.

این شرکت با توجه به صورت ریز معاملات سهام واگذار شده از سود ۵۴۲میلیارد و ۲۲۴میلیون ریالی این واگذاری ها خبر داد. همچنین کل مبلغ واگذاری نیز ۳هزار و ۴۸۹میلیارد ریال اعلام کرده است. علاوه بر این کل مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده یک هزار و ۲۹۲میلیارد ریال رقم خورده است.

در برآورد این شرکت از تغییرات هزینه های عمومی، اداری، تشکیلاتی و خالص سایر درآمدها (هزینه ها)ی عملیاتی اعلام شده است که طی سال مالی جاری هزینه های عمومی و اداری با توجه به تورم قیمت ها و اینکه هزینه های مقایسه ای دوره مشابه ۶ ماهه است، این ارقام با ارقام سالانه مورد رسیدگی قابل مقایسه نیست و پیش بینی می شود با لحاظ کنترل هزینه ها در سال آتی، تورم هزینه های سال مالی آتی حدود ۲۰ درصد افزایش یابد.

«وسبحان» در تشریح سایر برنامه های با اهمیت شرکت اعلام کرد که قصد دارد بازار گردانی سهام شرکت در راستای افزایش نقد شوندگی و تنظیم عرضه و تقاضای اوراق و تحدید دامنه نوسان قیمت آن را به اجرا درآورد و از سهام کم بازده وزیان ده خارج شود. همچنین با سایر سهامداران پتروشمیران جهت عرضه سهام در فرابورس همکاری کند و هزینه های عمومی و اداری۵ خود را کاهش دهد. این شرکت اعلام کرده است قصد دارد املاک را جهت بازدهی بیشتر بفروشد یا تبدیل کند.

 

 منبع:‌   سنا

برچسب ها
اخبار مرتبط

«سبزوا» 794 درصد افزایش سرمایه می دهد

اکوبورس: هیات مدیره شرکت سیمان لار سبزوار پیشنهاد افزایش سرمایه 4 هزار و 757 میلیارد و 384 میلیون ریالی، معادل 794 درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ادامه مطلب

شرکت مس در مسیر رشد و توسعه قرار دارد

اکوبورس: مدیرعامل شرکت مس در جمع سهامداران مس در مجمع فوق‌العاده گفت: خوشحال هستیم که هرچند قیمت جهانی مس نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 400دلار به‌ازای هر تن کاهش داشته است اما میزان فروش شرکت در نه‌ماهه نخست امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 128درصد رشد داشته است.

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!