صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۳:۵۰ ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
اختلاف میان مسئولان سم است

تاملی بر نامه آملی لاریجانی به آیت الله یزدی

اکوبورس: آیت الله آملی لاریجانی نامه ای به آیت الله محمد یزدی در پاسخ به سخنان منسوب به وی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده نوشته که نشان از اختلافات دارد.
تاملی بر نامه آملی لاریجانی به آیت الله یزدی

به گزارش اکوبورس، اختلاف امری طبیعی میان همه انسانها است و همین اختلاف نظرها است که باعث پویایی و رشد جامعه می شود اما اینکه بدانیم چگونه و در چه مسیری این اختلافات بیان شود موضوع مهمی است که بزرگان کشور باید بیش از دیگران آن را رعایت کنند.
اکبر طبری به اتهامات مختلف توسط دستگاه قضایی بازداشت می شود ، شخصی که معاونت اجرایی حوزه ریاست رئیس قوه قضاییه سابق بوده و همین موضوع باعث هجمه های مختلفی در فضای مجازی به آیت الله آملی لاریجانی شد، از سو دیگر مطالبی از آیت الله یزدی به عنوان رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر شد که حجّت‌الاسلام حمزه قربانی، مدیر روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بار‌ها اعلام کرده‌ایم که تنها مرجع اخبار مربوط به آیت‌الله یزدی ، رئیس جامعه مدرسین، پایگاه اطّلاع‌رسانی این تشکل است.

وی تصریح کرد: سخنانی که در فضای مجازی به آیت‌الله یزدی منتسب شده است، سندیّت ندارد و تنها مرجع معتبر در این زمینه، پایگاه اطّلاع‌رسانی جامعه مدرسین است.
اما همین سخنان باعث موضع گیری آیت الله آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد تا در نامه ای به آیت الله یزدی پاسخ وی را با تندی بدهد.
آنچه در این قضیه مشهود است اینکه اختلافات میان آنها باعث شادی دشمنان نظام و انقلاب و کشور می شود. ضد انقلاب و رسانه های مزدور و قلم به دست استکبار جهانی از این ماجرا خوشحال شده و هورا می کشند و به همین دلیل است که هر شخصی که دل در گرو نظام و انقلاب دارد باید بداند مصلحت کشور چیست. می توان اختلافات را بیان کرد و از حقوق خود دفاع اما آیا این فعل نیاز به رسانه ای شدن دارد؟ آیا اگر دشمن را شاد کردیم جفا به نظام و انقلاب و ولایت نیست؟
رهبری معظم انقلاب بارها و بارها بر موضوع وحدت در کشور سخن گفته اند و حتی در سال 91 در توصیه ای فرمودند: هم اختلافات بین مسئولین مضر است، هم بدتر از آن، کشاندن اختلاف میان مردم مضر است. این را من به مسئولین، به رؤسای محترم هشدار می‌دهم... به آنها هشدار می‌دهم، مراقب باشند. نه اینکه این نامه‌نگاری‌ها خیلی مهم باشد؛ نه، صد تا نامه بنویسند؛ کار خودشان را بکنند، اختلافات را به میان مردم نکشانند، چیزهای جزیی را مایه جنجال و هیاهو و استفاده تبلیغاتی دشمن و خوراک تبلیغاتی رادیوهای بیگانه و تلویزیون‌های بیگانه نکنند، صد تا نامه بنویسند؛ نامه اهمیتی ندارد. مهم این است که همه ما بدانیم مسئولیتی داریم، همه ما بدانیم موقعیت حساسی داریم.
این در حالی است که آیت الله ناصر مکارم شیرازی خطاب به برادران عزیزی که اخیراً در مسائل سیاسی و اقتصادی درگیر شده و نامه‌های تند و تیزی بر ضدّ یکدیگر منتشر ساخته‌اند آمده است: برادران عزیز! تجربه نشان داده که این گونه درگیری‌ها هرگز نتیجه‌ای جز روشن شدن آتش فتنه و اختلاف در میان مردم ندارد.
در پیام آیت الله مکارم شیرازی تصریح شده است: به همۀ شما احترام می گذاریم و متواضعانه تقاضا دارم این باب را به کلی مسدود کنید و به آبروی روحانیت و نظام کمک فرمایید. من به همۀ شما عزیزان دعا می کنم که به این وضع خاتمه دهید و حتی اگر افرادی پادرمیانی کنند تا عزیزان از یکدیگر عذرخواهی نمایند بسیار بجاست.
مهمترین نکته در قضیه اخیر این است که کشاندن اختلافات اینچنینی میان مردم و گل آلود شدن آب باعث سوء استفاده دشمنان شده و ایجاد فتنه می کند.

افکار نیوز

برچسب ها
اخبار مرتبط

افشاگری یک چهره معروف اقتصادی علیه دولت

اکوبورس: حسین راغفر اقتصاددان با افشای خیانت لیبرال‌ها به اقتصاد ایران طی دهه‌های گذشته گفت: اگر ابتدای سال گذشته می‌گفتند دلار ۸هزار تومان خواهد شد شاید کمی غیرقابل باور بود اما امروز اگر دلار ۸هزار تومان شود مردم از فرط خوشحالی به همین دولت رأی می‌دهند.

۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ادامه مطلب

فاز جدید قانون رسیدگی به دارایی مسئولان

اکوبورس: اکوبورس: معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌‌ای تاکید کرد، فرصت ۲ هفته‌ای به دستگاههای اجرایی برای ثبت اطلاعات متصدیان پستهای مدیریتی برای ارائه گزارش به قوه قضایی لحاظ شده است.

۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ ادامه مطلب

قیمت بلیت برخی از پروازها نامتعارف است

اکوبورس: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه «باید با اعمال نظارت دقیق قیمت بلیت هواپیما متعادل شود»، گفت: وزارت راه و شهرسازی در این زمینه جدی است و تلاش خود را به کار گرفته تا شرایط متعادلی در خطوط هوایی کشور ایجاد کند.

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

گزینشی نبودن حضور بانوان در استادیوم آزادی

اکوبورس: ربیعی در آغاز این نشست خبری با اشاره به سفر حسن روحانی به آنکارا گفت: این سفر در ادامه ابتکار مذاکرات آستانه و مربوط به ایجاد صلح و ثبات در سوریه و برقراری نظم و ثبات سیاسی در این کشور و همچنین تعمیق ارتباطات سیاسی دو کشور در موضوعات دیگر منطقه‌ای است.

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!