صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۳:۴۷ ۱۳۹۸/۰۵/۲۸

خبر ربیعی از برکناری مدیرعامل ایران خودرو

اکوبورس: سخنگوی دولت گفت: ما از وضعیت شکننده بی‌تعادلی ارز عبور کردیم و از سال ۹۹ به سمت تعادل مثبت حرکت خواهیم کرد.
خبر ربیعی از برکناری مدیرعامل ایران خودرو

به گزارش اکوبورس،علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران که امروز برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت گفت: نامگذاری هفته دولت بنام شهید رجایی و باهنر نشانگر ناکامی تروریست‌ها در اهدافشان بود. پیامم به عنوان سخنگوی‌دولت این است که ما وارث آن معنویت هستیم، جمهوریتی‌ که بار دیگر‌ جمهور‌ شد. شهید رجایی گفته بود من یک‌کاسه‌فروش هستم و فراموش نمی‌کنیم چه حمله‌هایی به یک‌کاسه‌فروش شد. اما کیست که از منش و‌ شخصیت باهنر‌ و رجایی بی‌‌خبر‌باشد؛ یاد آن دو‌ بزرگوار گرامی‌باد.

وی افزود: ما از وضعیت شکننده بی‌تعادلی ارز عبور کردیم و از سال 99 به سمت تعادل مثبت حرکت خواهیم کرد. درد و رنج مردم را می‌بینیم؛ بازنمایی و برجسته‌سازی مخالفان داخلی و خارجی به قصد تحت تاثیر قرار دادن روان جامعه است اما ما از این مرحله عبور کردیم. از مشکلات دیگر هم با اتحاد و همدلی عبور می‌کنیم.

سخنگوی دولت همچنین از رونمایی برخی پروژه‌های عمرانی در استان‌های کشور به مناسبت هفته دولت خبر داد و با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر واگذاری بندر بوشهر و چایهار به هند یا چین گفت: این خبر اطلاع درستی نیست. آنچه که اتفاق افتاده این است که یک قرارداد با هند داریم که در راستای توافق‌نامه چابهار منعقد شده و‌ یک شرکت هندی برای مدیریت و بهره‌برداری از فاز یک‌بندر شهید بهشتی به روش BOT است. 185 میلیون‌ دلار هم سرمایه‌گذاری خواهند کرد و این یک فرصت 10 ساله خواهد بود،  این به معنای واگذاری بندر نیست و برداشت غلطی است.

ربیعی همچنین درباره مصاحبه احمد عراقچی و اینکه وی اعلام کرده بانک مرکزی با دستور روحانی مداخله کرده است، گفت: اولا از زحمات دکتر سیف و‌ عراقچی تشکر می‌کنم که از مدیران پاک و سالم ما بودند و هستند و آقای عراقچی به شهادت همه از این‌موضوع نفع شخصی نداشتند،  بحث بر سر سیاست‌های تزریق ارز به بازار است که ‌نهایتا خلاصه شده از طریق تزریق ارز از غیرصرافی‌ها این روش 60 سال در کشور‌ وجود داشته است و این سیاست را کشورهای همسایه هم انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: این یک مداخله طبیعی است و‌ مسئولیتش بر عهده دولت است و‌ کسی در آن تردیدی ندارد، ضمن اینکه به صرافی‌ها هم‌بانک‌مرکزی مجوز‌ می‌دهد.

دولت از برخورد یا تخلف حمایت می‌کند، ما مطمئن هستیم‌که سیف و‌ عراقچی هیچ نفع و‌ سودشخصی نداشند بلکه به نفع بازار و‌کنترل بازار ‌مداخله کردند.  159 میلیون دلار گفته شده که خارج از چارچوب بوده است و همه اینها براساس روش‌های قبلی بوده و تشخیصی بوده که داده شده و حالا تشخیص درستی و غلطی این سیاست با ناظران سیاست‌گذاری است. کنترل بازر غیررسمی روش جاری برای کنترل بازار رسمی بوده است.

سخنگوی دولت اظهار کرد: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل تصمیم‌ خودسرانه در افزایش قیمت محصولات این خودروساز برکنار می‌شود.

ربیعی درباره ادعای یکی از رسانه‌های خارجی درباره بازداشت فردی به اسم مازیار ابراهیمی در وزارت اطلاعات و اتهام‌های وارد شده به وزارت اطلاعات گفت: این اتفاق در این دولت رخ نداده است، اطلاعات کلی که در این زمینه دارم این است که به جز یک مورد در بقیه موراد کار کارشناسی صورت نگرفته است،  همان موقع از این افراد دلجویی و عذرخواهی شده است، کارشناسان ضدجاسوسی در این پرونده نبودند و کارشناسان دیگری در این پرونده دخیل بودند.

وی همچنین درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: الزام فیفا فقط برای ما نبوده و برای همه کشورهای عضو فیفاست حل مسائل اجتماعی پیچیدگی‌هایی دارد و اعتقاد من این است که باید بتوانیم این مسائل را با در نظر گرفتن دغدغه‌های موجود حل کنیم،  آنچه من اطلاع دارم مشکلات در حال رفع شدن هستند که زنان بتوانند در دیدارهای ملی حضور داشته باشند،  آقای سلطانی‌فر تلاش می‌کنند که از دغدغه‌ها بکاهند و آرام و آرام زیر ساخت منطقی را برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم کنند.

این خبر تکمیل می‌شود...

منبع:تسنیم

برچسب ها
اخبار مرتبط

افشاگری یک چهره معروف اقتصادی علیه دولت

اکوبورس: حسین راغفر اقتصاددان با افشای خیانت لیبرال‌ها به اقتصاد ایران طی دهه‌های گذشته گفت: اگر ابتدای سال گذشته می‌گفتند دلار ۸هزار تومان خواهد شد شاید کمی غیرقابل باور بود اما امروز اگر دلار ۸هزار تومان شود مردم از فرط خوشحالی به همین دولت رأی می‌دهند.

۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ادامه مطلب

فاز جدید قانون رسیدگی به دارایی مسئولان

اکوبورس: اکوبورس: معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌‌ای تاکید کرد، فرصت ۲ هفته‌ای به دستگاههای اجرایی برای ثبت اطلاعات متصدیان پستهای مدیریتی برای ارائه گزارش به قوه قضایی لحاظ شده است.

۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ ادامه مطلب

قیمت بلیت برخی از پروازها نامتعارف است

اکوبورس: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه «باید با اعمال نظارت دقیق قیمت بلیت هواپیما متعادل شود»، گفت: وزارت راه و شهرسازی در این زمینه جدی است و تلاش خود را به کار گرفته تا شرایط متعادلی در خطوط هوایی کشور ایجاد کند.

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

گزینشی نبودن حضور بانوان در استادیوم آزادی

اکوبورس: ربیعی در آغاز این نشست خبری با اشاره به سفر حسن روحانی به آنکارا گفت: این سفر در ادامه ابتکار مذاکرات آستانه و مربوط به ایجاد صلح و ثبات در سوریه و برقراری نظم و ثبات سیاسی در این کشور و همچنین تعمیق ارتباطات سیاسی دو کشور در موضوعات دیگر منطقه‌ای است.

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!