صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۵:۵۶ ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

معدن مس « سونْگونْ »

اکوبورس: « مجتمع مس سونْگونْ » یکی از مجتمع‌های سه‌گانه مس ایران و یکی از بزرگ‌ترین معادن روباز دنیا محسوب می‌شود.
معدن مس « سونْگونْ »

به گزارش اکوبورس، در حال حاضر بیش از ۲ میلیارد تُن ذخیره زمین‌شناسی و بیش از یک میلیارد تُن ذخیره قابل‌استخراج این معدن است که قابل‌تبدیل به محصول نهایی است. برای استحصال ذخیره معدن مس سونگون در حال حاضر دو کارخانه تغلیظ ۱۵۰ هزار تنُی در حال فعالیت است که سالانه با ورود هفت میلیون تُن خاک به کارخانه‌ها ۱۵۰ هزار تُن کنسانتره 25 درصدی خارج می‌شود.

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

صادرات سیمان ممنوع شد

اکوبورس: براساس ابلاغیه جدید منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی به تولیدکنندگان، صادرات غیر نفتی از جمله سیمان و کلینکر از این منطقه ممنوع شد.

۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ادامه مطلب

سعدمحمدی: ظرفیت ذوب مس کشور تا پایان سال به 400 هزار تن می‌رسد

اکوبورس: اکوبورس: اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در پنل تخصصی «نقش دولت در تسهیل و توسعه درآمدهای غیرنفتی» در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه ایران کان مین گفت: شرکت مس خرسند است که تا پایان سال 98 ظرفیت ذوب مس کشور به 400 هزار تن می‌رسد و این یک اتفاق بسیار مبارک است.

۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ادامه مطلب

تمرکز وزارت صمت بر گسترش روابط غیرنفتی با کشورهای دوست است

اکوبورس: وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات چین و شرکت در آیین گشایش دومین نمایشگاه واردات شانگهای به این کشور سفر کرده است گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، تمرکز وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی گسترش صادرات محصولات غیرنفتی به کشورهای همسایه و دوست مانند چین است.

۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!