صفحه نخست »» شرکتها ۱۹:۱۳ ۱۳۹۷/۰۸/۲۳

توقف روند صعودی آیفکس در معاملات پایان هفته

هفته جاری معاملاتی در فرابورس ایران در حالی امروز به پایان رسید که بیش از 521 میلیون ورقه بهادار به ارزش 3 هزار و 556 میلیارد ریال در 76 هزار و 860 نوبت معاملاتی در تمامی بازار‌های فرابورس ایران میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد و شاخص کل افت بیش از یک درصدی را تجربه کرد.
توقف روند صعودی آیفکس در معاملات پایان هفته

به گزارش اکوبورس به نقل از فرابورس ایران، روند صعودی شاخص کل فرابورس ایران که طی دو روز گذشته ادامه داشت در معاملات امروز چهارشنبه 23 آبان‌ماه و در پی کاهش 36 واحدی آیفکس خاتمه یافت و این نماگر در پایان معاملات روز جاری در ارتفاع 1957 واحدی قرار گرفت.
نگاهی به معاملات نماد‌های فرابورسی در روزی که گذشت نشان می‌دهد نماد‌های «زاگرس» و «ذوب» با اهرم منفی مجموعا 22 واحدی بر آیفکس بیش از سایر نماد‌ها در کاهش شاخص سهیم بودند. از طرف دیگر نماد «شبصیر» بیشترین افزایش قیمت و نماد «ذوب» بیشترین کاهش قیمت را در روز پایانی هفته تجربه کردند.
همچنین نماد‌ معاملاتی شرکت حمل و نقل ریلی پارسیان یعنی «حپارسا» و نماد معاملاتی شرکت صنایع بسته بندی ایران یعنی «فبیرا» جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز یکشنبه 28 آبان‌ماه، در پایان معاملات امروز متوقف شدند. 
رصد معاملات سهام در دو بازار اصلی سهام فرابورس بیانگر دادو‌ستد 250 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 158 میلیارد ریال در دو بازار اول و دوم است که دو نماد «ذوب» و «زاگرس» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این دو بازار از آن خود کردند.
به‌علاوه در روزی که نماد معاملاتي شركت گسترش صنايع انرژي آذر آب یعنی «فنرژي» پس از برگزاري مجامع عمومي عادي و انتقال به تابلو پايه ج، 7990 ریال قیمت خورده بود سه تابلو بازار پایه میزبان جابه‌جایی 259 میلیون سهم به ارزش 605 میلیارد ریال بود.
در سمت دیگر بازار، معاملات اوراق بهادار امروز با نقل و انتقال 13 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 793 میلیارد ریال در بازار ابزار‌های نوین مالی به پایان رسید که این میزان از حجم و ارزش مربوط به معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) است.
از جمله رویداد‌های آتی در فرابورس می‌توان به عرضه 30 میلیون ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا707» با تاریخ سررسید 27 شهریور‌ماه 98 در روز یکشنبه 27 آبان 97 برای اولین بار در بازار ابزارهای نوین مالی اشاره کرد.
همچنین روزشنبه 26 آبان‌ماه تعداد 615 میلیون سهم از سهام شرکت سنگ‌آهن گهر زمین در نماد «کگهر1» در بازار دوم عرضه خواهد شد.

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.