صفحه نخست »» اقتصادی »» طلا و خودرو ۱۶:۴۸ ۱۳۹۸/۰۵/۲۲

دلیل گرانی اخیر در بازار سکه و طلا چیست؟

اکوبورس: رئیس کمیسیون تخصصی طلا و سکه افزایش نرخ انس جهانی را عامل افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه عنوان کرد.
دلیل گرانی اخیر در بازار سکه و طلا چیست؟

به گزارش اکوبورس،محمد کشتی آرای درباره تحلیل وضعیت بازار و دلیل افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر، اظهارکرد: آرامش و ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار ارز، اتفاق خوبی است که موجب کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه می‌شود.

 

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر، ادامه داد: اما از آنجایی که قیمت‌ها در بازار طلا و سکه متاثر از نرخ انس جهانی و بازار ارز داخلی است، افزایش نرخ ۱۵۳۰ دلاری انس جهانی که از سال ۲۰۱۳ تاکنون بی‌سابقه بوده، موجب شد تا کاهش قیمت‌ها در بازار ارز داخلی بر بازار طلا و سکه بی‌تاثیر باشد و شاهد افزایش قیمت‌ها در این بازار باشیم.

کشتی آرای در واکنش به اینکه آیا اعیاد قربان و غدیر بر بازار و افزایش قیمت‌ها تاثیر داشته یا خیر؟ گفت: خیر، این روزها میل به خرید طلا و سکه در میان مردم کاهش یافته که این خود عاملی برای کاهش قیمت‌ها و حباب سکه است.

به گفته وی، درحال‌حاضر حباب سکه به ۹۰ هزار تومان رسیده که این خود نشان از کاهش تقاضا در این بازار دارد. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر درباره قیمت‌ها در بازار امروز تهران، توضیح داد: درحال‌حاضر هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی در بازار تهران ۹۸۵ هزار تومان معامله می‌شود.

به گفته کشتی آرای، هر مثقال طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۸۱۳ هزار تومان و هر گرم طلا ۴۱۸ هزار تومان در بازار داد و ستد می‌شود.

برچسب ها سکه ، طلا ،
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!