صفحه نخست »» بورس بانک و بیمه ۱۰:۵۰ ۱۳۹۷/۰۸/۲۰

تداوم رونق بورس با همکاری مشترک اروپایی ها

عضو هیئت مدیره شرکت بورس تهران عقب نشینی ترامپ از مواضع تحریمی خود را بر روند بازار سهام موثر دانست و بیان کرد، در روزهای اخیر آمریکا تحت فشار زیادی در این خصوص بوده است. وی همچنین تصمیمات ارزی دولت و وزیر اقتصاد جدید را در پیش برد برنامه های شرکت های صادرات محور مهم ارزیابی کرد.
تداوم رونق بورس با همکاری مشترک اروپایی ها

به گزارش اکوبورس به نقل از سنا، طی چند هفته اخیر، فضای حاکم بر بورس تحت تاثیر ریسک های سیستماتیک بود، که با تحولات روزهای اخیر اثر این تحریم ها تا حدی کمرنگ شده است.

علی امین تفرشی، عضو هیئت مدیره شرکت بورس تهران با تاکید بر اثرات مثبت عقب نشینی ترامپ از مواضع تحریمی گفت: طی مدت اخیر چند موضوع توانست اثر تحریم های آمریکا را تحت شعاع قرار دهد. معافیت تحریم های نفتی برای چندین کشور از یک سو و تصمیم برای ایجاد کانال بانکی مشترک بین ایران و کشور های اروپایی از مواردی بود که تا حدی اثر اقدامات آمریکا را خنثی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: موضوع مهمتری که در این زمینه مطرح است به عملکرد دولت در این شرایط بر می گردد. انسجام بین سه قوه و اتحاد ملی مهمترین رکن خنثی شدن این دوره از تحریم هاست. دولت باید بتواند سازوکار مشخصی برای شرکت ها ایجاد کند تا کمترین گزند را از تحریم ها متحمل شوند.

عضو هیئت مدیره شرکت بورس تهران یکی دیگر از نکات مثبت اثرگذار بر روند بازار سهام را تصمیمات و برنامه های وزیر اقتصاد فعلی دانست و گفت: وزیر اقتصاد جدید در برنامه های خود از مدیریت هرچه بیشتر بر بازار ارز صحبت کرد. مطمئنا ارز یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر صادرات و واردات است. وزیر جدید در برنامه های خود بر نظام ارزی شناور مدیریت شده تاکید ویژه ای داشتند.

وی افزود: ایجاد یک نظام سازمان شده ارزی و بدون رانت میتواند برنامه های شرکت ها در بلند مدت را نیز ترسیم کتد. به همین دلیل این اظهارات نیز نقطه عطفی در چشم انداز بازار سرمایه محسوب می شود.

این مقام بورسی ثبات ایجاد شده در بازار ارز و سکه را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه دولت در چند هفته اخیر توانست تا حد قابل توجهی ازنوسانات ارزی بکاهد.

وی افزود: تداوم چنین ثباتی در این بارارها می تواند ورود موج جدیدی از نقدینگی را به بورس نوید دهد. اگر این ثبات بتواند همچنان توسط دولت مدیریت شود مطمئنا در کوتاه مدت و میان مدت شاهد رونق بازار سرمایه خواهیم بود.

تفرشی حضور پررنگ اروپایی ها را در ایران را در چشم انداز بلند بورس موثر دانست و گفت: اروپایی ها وعده های بسیاری برای همکاری های مشترک به ایران داده اند که مسئولان دولتی در حال پیگیری این وعده ها هستند. اگر دولت بتواند کانال مالی جدید را با این کشورها ایجاد کند مطمئنا ترامپ چند گام دیگر به عقب برمیگردد.

وی در پایان گفت: در شرایط کنونی تصمیمات سیاسی دولت در روند بازار سرمایه اثرگذاری زیادی دارد. به همین دلیل است که این روزها شاهد روند با احتیاط سرمایه گذاران در بازار سرمایه هستیم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

شاخص کل بورس رشد کرد

اکوبورس: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند روزهای گذشته در مدار صعودی قرار گرفت و ۵ هزار و ۶۲۳ واحد رشد کرد.

۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

جزئیات بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون در سال ۹۸

اکوبورس: بانک مرکزی در راستای طرح بخشودگی سود و تسهیلات از سوی مجلس موظف شده بدون رعایت مبلغ حداکثر مطالبات بانک مرکزی از بانک‌ها، نسبت به اجرای طرح بخشودگی سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کند.

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

کدام نمادها شفاف‌سازی کردند؟

اکوبورس: ناظر بورس، امروز هشت پیام به سهامداران داده است که این پیام‌ها درباره نمادهای «ولغدر 1»، «تاصیکو»، «کاوهح»، «والبرح»، «فپنتا 1»، «فلوله 1»، «دفرا» و «بکام 1» است.

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.