صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۰۰:۱۷ ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
محسن رهامی بررسی می‌کند

اثر درگیری احتمالی نظامی بر انتخابات ۹۸

اکوبورس: عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان می گوید: میانه‌روی و تلاش مجلس دهم در مقایسه با مجلس هشتم و نهم، بهتر و فابل قبول‌تر است.
اثر درگیری احتمالی نظامی بر انتخابات ۹۸

به گزارش اکوبورس، محسن رهامی، روحانی اصلاح طلب و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در پاسخ به این سوال که جریان اصلاحات چقدر نگران کاهش حضور بدنه رای اش پای صندوق های رای بخاطر عملکرد فراکسیون امید و شورای شهر است، گفت: نارضایتی‌ها نسبی است و یک مقدار هم شاید خودمان دامن می‌زنیم. به هر حال شورا دارد کارش را می‌کند و مجلس هم مجلس معتدلی است و اعضای آن نسبت به مجلس گذشته آدم‌های موثر و معتدلی هستند و در تحقق حقوق مردم خیلی تلاش کردند. مجلس باید مرتبا گزارش کار به مردم بدهد. گاهی خودمان هم درواقع این فضا را دامن می‌زنیم. البته نارضایتی وجود دارد اما مردم به هر حال در نهایت به انتخاب اصلح خواهند پرداخت. اگر یک جریانی خیلی قوی‌تر باشد و لیست بهتری از ما عرضه کند، طبیعی است که مردم آن سمت خواهند رفت. ولی فعلا فضای عمومی این طوری نیست که بگوییم مردم پای صندوق‌های رای نمی‌آیند یا از لیست ما استقبال نمی‌کنند، ولی انتقادات جدی وجود دارد.

وی افزود: اصولگرایان هم در مجلس‌های هشتم و نهم که اکثریت بیشتری داشتند موفق‌تر از مجلس دهم نبودند. مجموعا میانه‌روی و تلاش مجلس دهم در مقایسه با مجلس هشتم و نهم، بهتر و فابل قبول‌تر است.

رهامی تصریح کرد: الان فضا قدری سرد است و هنوز خیلی انتخاباتی نشده است؛ از طرف دیگر، تا حدی فضای عمومی کشور تحت تأثیر مسأله بازگشت تحریم‌های آمریکا و نگرانی از وقوع درگیری نظامی بین ایران و آمریکا، بحران گرانی و بیکاری، افت ارزش پول ملی و امثال این مسائل قرار گرفته و رسانه‌های داخلی و خارجی، و سیاست ورزان، هم هریک به نوبه خود، بیشتر به این مسائل می‌پردازند، این فضای پر ابهام و غبارآلود، بر فضای انتخابات فعلا سایه افکنده است، اگر این فضا سنگین‌تر شود، طبیعی است که انتخابات را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: مردم ایران شب میخوابند و صبح بلند میشوند می‌بینند ارزش پول ملی کشور و ارزش حقوق دریافتی آن‌ها نصف شده است! اگر این فضا خدای ناکرده حادتر شود، و مشکلات درگیری نظامی و امثال آن پیش بیاید، در فضای امنیتی و ملتهب، طبیعی است که حضور مردم کمرنگ‌تر خواهد شد، اما اگر جمهوری اسلامی بتواند فضارا آرام نگه دارد و حداقل بخشی از مشکلات عدیده مردم را که اجمالا اشاره کردم، حل کند، و فضای جنگ و تهدید و تحریم را از کشور دور کند، طبیعتا حضور مردم در انتخابات پررنگ‌تر شده، و صحنه‌های حضور و استقبال کم نظیر مردم از انتخابات مجلس دهم و شورای شهر پنجم تکرار می‌شود. بنابراین فاکتورها و عوامل مؤثرتری داریم که لزوما به عملکرد مجلس دهم و شورای پنجم برنمی گردد.

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها
اخبار مرتبط

تا فساد کفن نشود، این وطن، وطن نمی شود

اکوبورس: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر و دیدار خود با دبیران کل احزاب آنکارا گفت: احساس می‌کنم یکی از بزرگترین ضعف‌های ما در مقوله توسعه سیاسی این است که انتخابات پارلمانی ما جنبه حزبی ندارد.

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ادامه مطلب

ربیعی: رجایی و باهنر علیه هیچ کس نبودند

اکوبورس: سخنگوی دولت با ابراز خوشحالی از طرح انتقادات مختلف درباره دولت خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید دولتی است که در میانه میدان جنگ ایستاده و شرایط را تحمل می‌کند و همه تلخی‌ها را به جان خود می‌خرد تا کام جامعه شیرین باشد.

۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ادامه مطلب

توجه به «تولید داخلی»،«کلید اصلی حل مشکلات» است

اکوبورس: آیت الله سیدعلی خامنه‌ای مقام‌معظم رهبری صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم افزایی قوای سه گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولید کننده به‌

۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.