صفحه نخست »» بازار سرمایه ۲۳:۲۲ ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
با رشد ۳۲۲۴ واحدی؛

شاخص بورس تهران به کانال ۲۵۰ هزار واحدی نزدیک شد

اکوبورس: شاخص بورس در پایان معاملات امروز با رشد بیش از ۳۰۰۰ واحدی به کانال ۲۵۰ هزار واحدی نزدیک شد.
شاخص بورس تهران به کانال ۲۵۰ هزار واحدی نزدیک شد

به گزارش اکوبورس به نقل از بازار سرمایه، نگاهی به معاملات امروز بورس نشان می‌دهد شاخص بورس با رشد ۳۲۲۴ واحدی به ۲۴۹ هزار و ۶۶۱ واحد رسید.

به این ترتیب در معاملات امروز یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون سهم در ۲۲۴ هزار دفعه معامله شد که ارزش این معاملات ۱,۶۰۱ میلیارد تومان بود.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۲۲۴ واحد رشد به ۲۴۹ هزار و ۶۶۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۸۸۵ واحد افزایش به ۶۸ هزار و ۵۴۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۸۸ واحد افت به ۶۰ هزار و ۱۳۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۶۲ واحد رشد، به ۴۰ هزار و ۵۹۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۲۷۹ واحد رشد، به ۲۷۷ هزار و ۳۶۲ واحد، شاخص بازار اول با ۲۱۴۰ واحد افزایش به ۱۸۳ هزار ۸۹۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۴۷۱ واحد صعود، به ۴۹۶ هزار و ۸۰۷ واحد رسید.

بیشترین افزایش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «ساراب، کساوه، کسرا، کرماشا، پرداخت، خفنر و وملی» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «لابسا، بالبر، سنیر، کپشیر، دیران، غشصفا و سرود» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۳۸۸ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۸ هزار و ۱۶۸ واحد، شیمیایی با ۴۲۵ واحد افزایش معادل ۲.۸۴ درصد به ۱۵ هزار و ۴۳۴ واحد، کاشی و سرامیک با ۱۷۰ واحد صعود معادل ۲.۷۴ درصد به ۶ هزار و ۳۷۹ واحد، انتشار و چاپ با ۱۳۲۴۳ واحد رشد معادل ۲.۲۸ درصد به ۵۹۳ هزار و ۴۹۱ واحد، وسایل ارتباطی با (۱۱۵) واحد افزایش، معادل (۱.۹۴) درصد به ۵ هزار و ۸۳۶ واحد، محصولات چوبی با (۵۱۰۷) واحد رشد معادل (۲.۰۸) درصد به ۲۴۰ هزار و ۴۲۶ واحد، منسوجات با (۹۷) واحد کاهش معادل (۳.۴۰) درصد به ۲ هزار و ۷۵۶ واحد» رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۳۱۰ واحد، کگل با ۲۹۲ واحد، پارس با ۲۶۰ واحد، پارسان با ۲۴۸ واحد، تاپیکو با ۲۳۷ واحد، وغدیر با ۲۱۹ واحد و فخوز با ۱۹۶ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کدامند؟

اکوبورس: سرمایه گذاری در بازار سرمایه از چشم انداز بسیار مناسبی در سال جاری برخوردار است و پیش بینی های کارشناسان و تحلیلگران بازارهای مالی حاکی از آن است که بازار سرمایه و بورس در سال جاری بازدهی مناسب تری نسبت به سایر بازارهای موازی خواهند داشت.

۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ادامه مطلب

رشد دسته جمعی صنایع ۳۷ گانه بازار سرمایه

اکوبورس: رشد پیوسته بازار در چهارماهه ابتدای ۹۸ و کاهش نرخ ارز در این دوره سبب شده تا ارزش دلاری بورس تهران در پایان تیرماه نسبت به ابتدای سال معادل ۴۲.۵ درصد رشد کند و به محدوده ۷۳ میلیارد دلار برسد که بیشترین رقم از ابتدای سال ۱۳۹۷ است.

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ادامه مطلب

لزوم فرهنگ‌سازی درست برای سرمایه‌گذاری!

اکوبورس: یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی درست در این بازار، گفت: با شناخت ابزارهای مختلف مالی می‌توان همه افراد جامعه را که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند به نحوی به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه تشویق کرد؛ باید بدانیم که در زمان‌های عدم رونق نیز فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کشور کم نیست.

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.