صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۲:۲۴ ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد:

دوبرابر شدن قیمت چایی به خاطر عدم ساماندهی بازار

اکوبورس: دوبرابر شدن قیمت چای اگر به سود کشاورزان باشد ، خوب است در غیر این صورت این افزایش قیمتی به جیب رانت خواران وواسطه های غیر منطقی خواهد رفت .
دوبرابر شدن قیمت چایی به خاطر عدم ساماندهی بازار

به گزارش اکوبورس، علی وقف چی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: در بحث چایی اگر افزایش قیمت باعث بشود که سود آن به جیب مردم وکشاورزان برود به نظر من اتفاق مبارکی است و این حرکت جامعه کشاورزی ما را به سمت تولید و اشتغالزایی و وابستگی کشور به واردات کمتر سوق می‌دهد.
وی ادامه داد: وقتی چایی وارد کشور می‌شود، باید درآمد ارزی داشته باشیم که برای واردات آن اختصاص بدهیم، اما وقتی در کشور ظرفیت تولید است، آن چیزی که باید حذف شود رانت و وجود واسطه‌های غیر منطقی است که احتکار می‌کنند و باید با آنها برخورد کرد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجموع ما در بحث محصولات کشاورزی وسایر محصولات آمار کاربردی نداریم.اگر میزان مصرف و تولید واردات را داشته باشیم در نهایت اختلاف قیمت افزایش 10 درصدی و نه 100 درصدی را شاهدیم. این مسئله نشان می‌دهد ما مدیریت ساماندهی بازار و تولید را نداریم که باعث می‌شود قیمت یک کالا در عرض چندماه 100 برابر افزایش پیدا کند.

 

منبع: ایران اکونومیست

برچسب ها
اخبار مرتبط

برف آمد پیاز گران شد

اکوبورس: نرخ عرضه پیاز به عنوان یکی از سبزیهای پرمصرف ظرف هفته اخیر در سطح بازار کلانشهر مشهد تا حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ادامه مطلب

امکان ایجاد ۵۳ هزار شغل با حذف ۲.۱ میلیارد دلار قاچاق لوازم خانگی

اکوبورس: یک کارشناس اقتصادی گفت: در خوشبینانه ترین حالت قاچاق لوازم خانگی ۲.۱ میلیارد دلار در کشور است که درصورت جلوگیری از قاچاق، می توان ۵۳ هزار شغل در این حوزه به طور مستقیم ایجاد نمود.

۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!