صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۹:۲۴ ۱۳۹۸/۰۴/۲۶

لزوم هدایت منابع سرگردان به سمت بورس

اکوبورس: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این که کاهش بازار دلالی و سوداگری با تجمیع سرمایه های خُرد در بورس رخ می‌دهد، گفت: تخصیص بهینه منابع، شفاف‌سازی اقتصاد و کاهش بازار دلالی و سوداگری از جمله مزیت‌ های تجمیع منابع در بازار سرمایه است.
لزوم هدایت منابع سرگردان به سمت بورس

به گزارش اکوبورس، محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به افزایش متقاضیان برای خریداری سهام از بازار بورس گفت: هرچه بتوان توسعه کیفی و کمی در بازار سرمایه ایجاد کرد تا بر آن اساس تعداد سهامداران افزایش یابد، در واقع یک شاخص مطلوب و مثبت در ارزیابی اقتصاد ایران محسوب می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر اقتصاد کشور دغدغه منابع سرگردان را دارد، افزود: حجم نقدینگی در اقتصاد کشور زیاد است و افرادی که در جامعه پول های کم و کوچکی دارند بسیار اثرگذارتر از افرادی هستند که نقدینگی کلان و بالایی دارند و تعداد آنها محدود است.

می توان پول های کلان را به روش‌های مختلف مدیریت کرد

وی ادامه داد: می توان پول های کلان را به روش‌های مختلف مدیریت کرد، اما رقم نقدینگی خُرد و کوچک را به سختی می توان مدیریت کرد، بنابراین بهترین راه هدایت جذب نقدینگی در جامعه در تمامی کشورها و در ایران این است که منابع خرد و اندک مردم را به سمت بازار سرمایه هدایت کنیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه با جذب منابع خرد در بازار سرمایه به جای اینکه نقدینگی به سمت سفته بازی و دلالی سوق پیدا کند به سوی خلق ثروت واقعی در اقتصاد کشور هدایت می شود، تاکید کرد: بر این اساس نقدینگی به بخش افزایش سرمایه شرکت ها و طرح‌های توسعه شرکت ها سوق می یابد یعنی به این سمت می‌رود که فعالیت شرکت ها در یک بازه زمانی به دو تا سه برابر افزایش یابد.

جریان بازار سرمایه مولدسازی دارایی های غیرمولد خانوارهای کم درآمد است

وی با تاکید بر اینکه جریان بازار سرمایه مولد سازی دارایی های غیر مولد خانوارها و افرادی است که حتی منابع از 100 هزار تومان تا چندین میلیارد دارند، افزود: بر این اساس منابع موجود در کشور مولد و وارد چرخه اقتصادی کشور می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حُسن دیگر بازار سرمایه تجمیع منابع است، ادامه داد: بر این اساس منابع کوچکی که به تنهایی هیچ نقشی در چرخه اقتصادی ندارند، با تجمیع به یک جریان بزرگ اقتصادی تبدیل می شود.

افراد با دارایی یک میلیارد نمی توانند  پالایشگاه و یا پتروشیمی احداث کنند

وی با اشاره به اینکه افراد با درآمد 100 تا یک میلیارد تومان نمی توانند پالایشگاه و یا پتروشیمی احداث کنند، تصریح کرد: زمانی سرمایه های اندک هزار نفر جمع می شود با آن می‌توان یک پالایشگاه احداث کرد، بنابراین این سرمایه ها تجمیع و به فعالیت اقتصادی مولد تبدیل می شود.

پورابراهیمی افزود: تخصیص بهینه منابع، شفاف سازی اقتصاد و کاهش بازار دلالی و سوداگری از جمله مزیت های تجمیع منابع در بازار سرمایه است.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه تعداد سهامداران در دنیا در بازارهای بورس یکی از شاخص های توسعه و پیشرفت کشورها شده است، گفت: هر چقدر که بتوان تعداد سهامداران را افزایش داد به نفع کشور است و مجلس از توسعه آن حمایت و استقبال کرده و این افزایش می‌تواند اثرات مثبت اقتصادی داشته باشد.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کدامند؟

اکوبورس: سرمایه گذاری در بازار سرمایه از چشم انداز بسیار مناسبی در سال جاری برخوردار است و پیش بینی های کارشناسان و تحلیلگران بازارهای مالی حاکی از آن است که بازار سرمایه و بورس در سال جاری بازدهی مناسب تری نسبت به سایر بازارهای موازی خواهند داشت.

۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ادامه مطلب

رشد دسته جمعی صنایع ۳۷ گانه بازار سرمایه

اکوبورس: رشد پیوسته بازار در چهارماهه ابتدای ۹۸ و کاهش نرخ ارز در این دوره سبب شده تا ارزش دلاری بورس تهران در پایان تیرماه نسبت به ابتدای سال معادل ۴۲.۵ درصد رشد کند و به محدوده ۷۳ میلیارد دلار برسد که بیشترین رقم از ابتدای سال ۱۳۹۷ است.

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ادامه مطلب

لزوم فرهنگ‌سازی درست برای سرمایه‌گذاری!

اکوبورس: یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی درست در این بازار، گفت: با شناخت ابزارهای مختلف مالی می‌توان همه افراد جامعه را که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند به نحوی به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه تشویق کرد؛ باید بدانیم که در زمان‌های عدم رونق نیز فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کشور کم نیست.

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.