صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۷:۱۲ ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان ها:

انتخابات مجلس بر اساس اصلاحیه خرداد ماه ۹۵ برگزار می‌شود

اکوبورس: قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان ها با بیان اینکه آخرین اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مربوط به خردادماه ۹۵ است، گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی بر اساس اصلاحیه خرداد ماه ۹۵ برگزار می شود.
انتخابات مجلس بر اساس اصلاحیه خرداد ماه ۹۵ برگزار می‌شود

به گزارش اکوبورس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «سید سلمان سامانی»، سخنگوی وزارت کشور، روز چهارشنبه در همایش فرمانداران سراسر کشور اظهار داشت: در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی برخی مفاد از جلمه شرایط تبلیغات انتخابات و میزان حد نصاب آرا و … تغییر یافته است که نقش فرمانداران در اجرای مفاد این قانون بسیار مهم است.

سامانی از فرمانداران خواست با مطالعه دقیق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشراف کامل بر تمام مواد آن داشته باشند.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید قدرت هماهنگی بالایی داشته باشند، تصریح کرد: وزارت کشور در دولت تدبیر و امید هیچ گاه یک طرف مناقشه نبوده است و استانداران و فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان و شهرستان باید با نگاه پدرانه موضوعات و مسائل را در راستای توسعه کشور حل و فصل کنند.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: در همه مسائل قانون فصل الخطاب است.

سامانی تسلط فرمانداران بر قانون را امری مهم در برگزاری انتخابات عنوان کرد و با اشاره به ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس گفت: طبق این ماده دستگاه ها مکلف شدند امکانات خود را به منظور برگزاری انتخابات در اختیار وزارت کشور و استانداری و فرمانداری ها قرار دهند که فرمانداران می توانند از ظرفیت این ماده در جهت افزایش توانمندی و برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات استفاده کنند.

وی تاکید کرد: برای ارتقاء دانش حقوقی مجموعه پیشنهاد می کنیم در فرمانداری ها شورای حقوقی با عضویت و بهره گیری از توان کارشناسان و حقوقدانان دارای صلاحیت سایر دستگاه های همان شهرستان تشکیل شود.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان ها یادآور شد: وزارت کشور مجری قانون انتخابات است و تمامی مواد این قانون باید در زمان مقرر و توسط مسئول مربوطه مورد عمل واقع شود.

برچسب ها
اخبار مرتبط

هشدار معاون سیاسی سپاه درباره هرگونه مذاکره با آمریکا بر سر توان موشکی

اکوبورس: معاون سیاسی سپاه ‌با اشاره به اینکه اگر ‌موشک و قدرت نظامی نداشتیم دشمن بر سر هیچ مسئله‌ای ‌مذاکره نمی‌کرد گفت: ‌نگاه خائنانه است که بگوییم بر سر موشک مذاکره کنیم تا معیشت مردم حل شود

۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ادامه مطلب

ورود مجلس به موضوع «دریافت آپارتمان به ازای انصراف از استیضاح»

اکوبورس: سخنگوی هیات رئیسه مجلس ضمن تکذیب دریافت آپارتمان توسط نمایندگان برای انصراف از استیضاح وزیر راه در رابطه با انتشار خبری مبنی بر سوءقصد نسبت به نماینده اصفهان نیز توضیحاتی را ارائه داد.

۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ادامه مطلب

قطار وعده‌ها؛ گزارش حادثه «قطار تبریز - مشهد» هنوز به مقصد نرسیده است!

اکوبورس: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از جمع آوری امضا برای قرائت هر چه سریعتر گزارش جامع «حادثه برخورد قطار در مسیر تبریز - مشهد» در مجلس خبر داد و گفت: نزدیک به دو سال از این حادثه می‌گذرد اما هنوز از گزارش جامع این حادثه به مجلس خبری نیست.

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.