صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۳:۴۹ ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

اولویت های اصلاح نظام بانکی از زبان وزیر اقتصاد

اکوبورس: وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره جزییات برنامه اصلاح نظام بانکی گفت: در بانک های دولتی از یک سو دنبال کاهش معوقات بانکی و از سوی دیگر کاهش دارایی های راکد و بنگاهداری هستیم تا قدرت اعطای تسهیلات افزایش یابد.
اولویت های اصلاح نظام بانکی از زبان وزیر اقتصاد

به گزارش اکوبورس، «فرهاد دژپسند» شامگاه شنبه در حاشیه آیین معارفه خود گفت: عزل و نصب مدیران بانک های دولتی در حیطه اختیار وزارت اقتصاد و دارایی است و خوشبختانه این فرصت برای ما فراهم است که مطابق قانون کار خود را انجام دهیم.
دژپسند یادآوری کرد: وزیر اقتصاد و دارایی رییس مجمع 10 بانک است و این بانک ها باید به صورت موثر ایفای نقش کنند.
وی درباره اعطای تسهیلات در بانک های دولتی برای حمایت از کالای ایرانی اعلام کرد: ما از این قابلیت بانک های دولتی برای سوق دادن مردم به سوی خرید کالای داخلی استفاده می کنیم.
این مسوول افزود: در تامین مالی باید نقدینگی را به سمتی هدایت کنیم که از حالت تورم زا به موتور رشد اقتصادی تبدیل شود.
«در این چارچوب، طرح هایی وجود دارد که در آینده نزدیک اجرای آنها آغاز می شود».

** مهمترین اولویت؛ جلب مشارکت مردم
وزیر امور اقتصادی و دارایی مهمترین اولویت کاری خود را «جلب مشارکت مردم برای عبور از شرایط کنونی» اعلام کرد.
وی گفت: ملت ایران سال های سال است که تجربه تحریم ها را دارد و همت و کار جمعی، عبور از این شرایط را تسهیل می کند.
دژپسند افزود: با اتکا به داشته ها و استفاده درست از آنها می توان از راه سختی که دشمن برای آسیب زدن به هویت ملی ما طراحی می کند، عبور کرد.
وی اولویت های بعدی این وزارتخانه را تقویت نقش بورس، واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی، افزایش تاثیر دارایی های دولت در فرایند رشد و توسعه، فعال سازی بانک ها و اصلاح نظام بانکی اعلام کرد.
دژپسند ادامه داد: نظام مالیاتی را باید به این سمت بریم که پایه های جدید تامین مالی دولت را شناسایی کنیم نه اینکه به مودیان کنونی فشار وارد آید.
به گزارش ایرنا، چهارم شهریورماه پس از ناکامی «مسعود کرباسیان» وزیر پیشین اموراقتصادی و دارایی در جلسه استیضاح مجلس شورای اسلامی، «سیدرحمت الله اکرمی» که پیش از این خزانه دار کل کشور بود به سرپرستی این وزارتخانه منصوب شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی پنجم آبان ماه با 200 رای موافق، 50 رای مخالف و 15 رای ممتنع، صلاحیت دژپسند برای تصدی پست وزارت اقتصاد و امور دارایی را تایید کردند.

برچسب ها ارز ،
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.