صفحه نخست »» گزارش ویژه ۱۰:۳۷ ۱۳۹۸/۰۴/۱۵

ساخت پارک شیمیایی توسط شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران

اکوبورس: مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران اعلام کرد: با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان احداث پارک شیمیایی طراحی شده است.
ساخت پارک شیمیایی توسط شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی  ایران

به گزارش خبرنگار اکوبورس؛ امیر رحیمی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران ضمن عرض تبریک روز صنعت و معدن در حاشیه بازدید مدیران بانک صنعت و معدن و جمعی از اصحاب رسانه بیان داشت: صنعت و معدن به عنوان مولد واقتصادی نقش تاثیر گذاری در ایجاد اشتغال و رشد تولید ملی در کشور را دارد.

وی ادامه داد: شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران نقش بزرگی در توسعه نظافت در ایران داشته است.

همچنین این شرکت معروف به L.A.B، بزرگترین و تنها تولیدکننده مواد شیمیایی شوینده در ایران است.

رحیمی گفت: صنایع نقش پررنگی در سطح اشتغال افراد داشته‌اند و به همین مناسبت شورای انقلاب فرهنگی روز ۱۰ تیرماه را به همین منظور روز ملی صنعت و معدن نام‌گذاری کرده است.
وی افزود:در حال حاضر با توجه به تحریم ها علیه ایران برای ایجاد رونق در کشور باید بخشی از تحریم های داخلی که شامل مقررات و قوانین زائد در بخش هایی از وزارت صمت و گمرک است که باید حذف شود تا بتوان فرآیندهای آسان تری را پیش برد.
رحیمی با اشاره جایگاه این شرکت اظهار داشت : شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران بزرگترین واحد تولید ماده اولیه در صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی است، که از سال ۷۳ آغاز به کار کرده و در حال حاضر با ۴۰ درصد بیش از ظرفیت تولید خود رو به رشد مشغول هستند.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در رابطه با کاهش هزینه مصرف انرژی گفت: پیش بینی داریم بین ۱۰ تا ۲۰ درصد انرژی واحد رو کاهش دهیم که از زمان آقای دکتر مهری این مساله با جدیت ادامه یافت.

وی با اشاره به میزان تولید سالانه پیش رو اعلام کرد: برنامه ریزی در سال مالی جاری، تولید ۱۱۵ هزار تن LAB، تولید ۱۶۵ هزار تن نرمال پارافین و ۵ هزار تن آلکیلات سنگین بوده که پیش بینی ۱۰ هزار تن صادرات LAB داشتیم.
رحیمی در ادامه گفت : از ۱۶۵ هزار تن نرمال پارافین تولیدی ۹۰ هزار تن مازاد مصرف واحد است که ۸۵ هزار تن صادر و ۵ هزار تن صرف داخلی ها می شود.
وی در رابطه با تاثیرات تحریم ها اظهار داشت : دور زدن تحریم کار مشکلی است اما توانسته ایم در LAB حدود ۴۰ درصد و در نرمال پارفین ۲۰ درصد بیش از ظرفیت تولید کنیم.
همچنین در شش ماهه اول سال صادرات خوبی را داشتیم و ۳ برابر بیش از سال گذشته تولید کردیم.
اینها به خاطر نوع ارتباطی است که با خریداران داریم و سعی می‌کنیم پول را نقد بگیریم.
مدیر عامل مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران از همکاری با یک شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت : اخیرا" با انعقاد قراردادی فی مابین طراحی احداث پارک شیمیایی بسته شده که پیش بینی ما تا دو سال آینده برای اتمام این کار است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران در ادامه این نشست خبری با تاکید بر اجرای طرح‌های توسعه‌ای در این شرکت، تصریح کرد: تکمیل زنجیره ارزش محصول اصلی و محصولات فرعی در دستور کار این شرکت قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین به دنبال احیای کاتالیست مصرفی هستیم که آزمایش‌های پایلوت آن جواب مثبت داده و خوشبین هستیم که تا دو ماه کاتالیست را احیا کنیم.این اقدام سالانه ۳۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی را برای ما دارد.

رحیمی با اشاره به روابط خارجی ادامه داد: با کشورهای همسایه مثل ترکیه و کشورهای آسیایی قرارداد داریم که از طریق زمینی صورت می‌گیرد. بحث ما با کشورهای عربی بحث نقل و انتقلات مالی است و خرید محصول از ما ندارند.
رحیمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اشتغال زایی اظهار داشت: در شرایط فعلی شرکت به خاطر نوع محصولات، سختی کار و مشقاتی که دوستان با آن روبه‌رو هستند،۴۰ نفر را از طریق آزمونی که دانشگاه اصفهان آن را برگزار کرده است و برگزاری مصاحبه‌های تخصصی و انجام تست روانشناسی، طب صنعتی و غیره درحال جذب و انجام امور استخدامی این افراد هستیم.

همچنین در حاشیه این بازدید از سایت کارخانه شهرداد مهندس عملیات بیان داشت: ترکیباتی که در شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران تولید می‌شود محصولات شوینده است.
همچنین ماده ای به نام L.A.B است که در تولید مواد شوینده و شیمیایی استفاده می‌شود.

احداث پارک شیمیایی توسط شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران

 

احداث پارک شیمیایی توسط شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!