صفحه نخست » صنعت و بازرگانی ۱۲:۳۸ ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
در راستای شیوه‌نامه اجرایی وزیر نفت، صورت گرفت؛

ارتقای سطح ایمنی فورانگیر‌های شرکت حفاری شمال

اکوبورس: مدیرعامل شركت حفاری شمال گفت: برای اولین بار در تاریخ صنعت حفاری كشور بروزرسانی گواهینامه‌ها و بازسازی اساسی فوران‌گیرهای ناوگان حفاری در شركت حفاری شمال محقق شد.
ارتقای سطح ایمنی فورانگیر‌های شرکت حفاری شمال

به گزارش اکوبورس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل این شرکت آخرین فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه پیشگیری و کنترل فوران چاه شرکت حفاری شمال را بیان کرد. گلپایگانی اصلی‌ترین خطر و ریسک صنعت حفاری را فوران چاه‌های نفت و گاز دانست و گفت: فوران چاه‌های نفت و گاز به دلیل خطای انسانی و یا عدم کارکرد صحیح پکیج کنترل فوران دستگاه‌های حفاری اتفاق می‌افتند و مهار این بحران معمولا با خسارت‌های سنگین جانی و مالی همراه است.

وی در ادامه تاکید کرد: پیشگیری از فوران و کنترل جریان چاه به مراتب موثرتر، ارزانتر، آسانتر و عملی‌تر از مقابله با بحران فوران و انفجار چاه است.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال با اشاره به شیوه‌نامه ابلاغی وزیر نفت در مورد نحوه دریافت گواهی ایمنی- تطابق با استاندارد برای ماشین آلات و تجهیزات حفاری و ممنوعیت هر گونه عملیات حفاری بدون دریافت پوشش بیمه‌ای برای دستگاه‌های حفاری و تمامی تجهیزات و امکانات مستقر در کارگاه عملیات حفاری از پایان تیرماه ۹۷ تصریح کرد: با توجه به شیوه‌نامه ابلاغی وزیر محترم نفت و همسو با آن، با همکاری متخصصان مجرب حوزه well Capping و با تاسیس اداره‌ای با رسالت اصلی و تمرکز بر پیشگیری و کنترل فوران چاه در قالب کارگروه تخصصی کنترل فوران صنعت حفاری کشور با عضویت ۱۹ شرکت دولتی، خصوصی آغاز شده که در این راستا بررسی تخصصی پکیج کنترل فوران هر دستگاه حفاری، شامل دانش، مهارت، تجربه و اخذ گواهینامه‌های الزامی پرسنل دستگاه‌های حفاری، شیر‌های فورانگیر و ساید ولوها، چوک منیفولد و سوآکو پنل، کومی یونیت و متعلقات، فورانگیر‌های رشته حفاری، روش‌های بستن چاه و روش‌های کنترل چاه و سیستم ساخت و گردش گل، پمپ‌های سیمانکاری طبق دستورالعمل اجرایی شرکت ملی نفت ایران و استاندارد‌های API در دستور کار و ارزیابی  قرار گرفت و ضمن شناسایی نواقص و عدم تطابق با استانداردها، نسبت به رفع موانع و ارتقای مجموعه، اقداماتی به اتفاق سایر مدیریت‌های ذیربط برنامه ریزی و اجرا شد که همواره نیز در حال پایش و بروزرسانی است.

وی با اشاره به اهمیت بحث نیروی انسانی و ارتقای سطح علمی و مهارتی پرسنل شرکت و تجهیز نیروی انسانی با توجه به گواهینامه‌های الزامی اظهار داشت: مدیریت منابع انسانی دوره‌های آموزشی داخلی شامل دوره‌های مقدماتی، پیشرفته و همچنین دوره‌های اصیل IWCF  را برگزار کرده است که بطور مستمر و پیوسته این دوره‌ها ادامه دارد.

حمیدرضا گلپایگانی در ادامه گفت: در آذرماه ۹۶ بازسازی اساسی فورانگیر‌ها و بروزرسانی گواهینامه‌های مربوطه، با نظارت معاونت عملیات شرکت و در قالب یک کار گروه توسط ادارات لوازم و ابزار در گردش بعنوان متولی و مجری اصلی، مدیریت امور مهندسی (بازرس و ناظر فنی)، مدیریت تدارکات و امور کالا (تامین لوازم و قطعات OEM ازسازندگان اصلی)، و سایر مدیریت‌ها و همچنین نظارت مستقیم کارشناسان خارجی بخش QC کارخانه سازنده و بازرسین شرکت بازرسی بین المللی، که شامل: دمونتاژ کامل فورانگیرها، سند بلاست، انجام بازرسی‌های فنی و غیر مخرب قبل و بعد از تعمیر، تعمیر سطوح داخلی و رزوه‌ها و محل رینگ کسکتها، مونتاژ، انجام تست‌های عملکردی و فشار، رنگ آمیزی، نصب پلاک مشخصات جدید دریافتی از کارخانه سازنده با لوگو API، دریافت گواهینامه‌های جدید API  از کارخانه سازنده است و طبق الزامات کنترل کیفیت کارخانه سازنده و استاندارد‌های API ۱۶A,۱۶AR,۵۳  هستند، شروع به کار کرد و با انجام بخشی از این پروژه، تعدادی از فورانگیر‌های شرکت حفاری شمال سرویس اساسی و سپس بروزرسانی شد که در دستگاه‌های حفاری مورد استفاده قرار گرفته است و این رویه برای سایر فورانگیر‌ها جاری و در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال در خاتمه خاطر نشان کرد: علاوه بر ارتقای سطح ایمنی و کیفی فورانگیر‌ها و اخذ گواهینامه‌های API  به منظور پوشش مسایل بیمه‌ای و قراردادی، بومی شدن تخصص بازرسی، بروزرسانی و بازسازی اساسی فورانگیر‌ها و انتقال فن آوری و مهارت از دیگر دستاورد‌های این پروژه برای شرکت حفاری شمال و صنعت حفاری کشور است.
برچسب ها نفت ،
اخبار مرتبط

صادرات تخم مرغ آزاد شد

اکوبورس: دبیر ستاد تنظیم بازار از آزاد شدن صادرات تخم مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تولید و در راستای حمایت از تولیدکنندگان، صادرات این محصول آزاد شد.

۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

مدیریت مواد اولیه، نقدینگی و بازار سه نیاز تولید است

اکوبورس: وزیر صنعت، معدن و تجارت، تامین مواد اولیه، نقدینگی و بازار را از نیازهای تولید برشمرد و گفت:باید مواد اولیه را تامین کنیم و در حوزه نقدینگی به مشارکت و همکاری بیشتر نظام بانکی نیاز داریم.

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

صادرات به عراق ۳۶ درصد رشد کرد

اکوبورس: بررسی آمار تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می دهد که کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و کره مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران بوده اند و صادرات به عراق با رشد ۳۶ درصدی مواجه شده است.

۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.