صفحه نخست »» مسکن و عمران ۱۲:۲۶ ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
معاون وزیر راه و شهرسازی:

ظرفیت بنادر آمادگی مقابله با تحریم های ظالمانه را دارد

اکوبورس: مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی گفت: دشمن درصدد اعمال تحریم هاست اما ظرفیت ۲۳۰ میلیون تنی بنادر کشور امکان مقابله با تحریم ها را دارد.
ظرفیت بنادر آمادگی مقابله با تحریم های ظالمانه را دارد

به گزارش اکوبورس، محمد راستاد در نشست تخصصی نقش پدافند غیرعامل در حمل و نقل دریایی گفت: کشورهایی که هیچ گاه بروز تهدید عملی در شرایط غیرعادی نداشته اند، بنادر خود را برای این شرایط آماده کرده اند، بنابراین ما در ایران که شرایط سختی را در گذشته در حوزه حمل و نقل دریایی تجربه کرده ایم که نمونه آن تخریب کامل بندر خرمشهر در روزهای نخست جنگ تحمیلی است، باید زیرساخت های بنادر را برای این موقعیت ها آماده کنیم. در زمان جنگ تحمیلی و پس از تخریب بندر خرمشهر، کشور آمادگی تأمین زیرساخت های جدید بندری را نداشت و در نتیجه از بنادر کوچک در زمان های سخت استفاده کردیم تا زمانی که بندر شهید رجایی توسعه یافت. همچنین در این دوره جنگ تحمیلی، اسکله های بندر چابهار، کمک شایانی به تأمین مایحتاج ا ساسی کشور کرد.

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی با تأکید بر اینکه باید در شرایط سخت پیش روی صنعت دریایی، آماده باشیم و سناریوهای مختلفی را برای این امر تعریف کنیم، اظهار داشت: طرح های پدافند غیرعامل نمی توانند طرح های ساکن و بدون بازنگری و به روز رسانی تعریف شوند. چرا که شرایط به طور پیوسته در حال تغییر است.

راستاد با بیان اینکه وابستگی ما به بنادر کشور بسته به ترافیک دریایی پیوسته تغییر می کند، گفت: باید سناریوهای جایگزین در زمان بحران داشته باشیم. برای این شرایط باید بدانیم که از چه زیرساخت هایی و به چه صورتی بهره ببریم. این نکته ای است که بنادر شمالی و جنوبی کشور باید مدنظر داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همانگونه که برای مقابله با بحران های زیست محیطی دریایی، تجهیزات خاص، طرح های جایگزین و تمرینات مستمر و زمان بندی مقابله با بحران زیست محیطی داریم، باید برای پدافند غیرعامل نیز اینگونه باشیم. به عبارت دیگر، هم طرح های ابتدایی که به طور مستمر احتیاج به بروز رسانی دارند، تعریف شود و هم تجهیزات بنادر و تمرین و ارزیابی مقابله با شرایط بحرانی تعریف شده باشد.

راستاد خاطرنشان کرد: شرایط امنیت پایدار حاکم بر کشور یک مزیت برای حمل و نقل دریایی است اما ممکن است ما را از توجه به زیرساخت های پدافند غیرعامل غافل کند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه توان مقابله با شرایط اضطراری در بنادر را داریم، گفت: مثال بارز تهدید غیرعامل وضعیتی است که کمابیش با آن مواجهیم. دشمن با اعمال تحریم های ظالمانه درصدد ایجاد محدودیت است اما با تلاشی که خواهیم داشت و با استفاده از ظرفیت ۲۳۰ میلیون تنی بنادر کشور، پاسخگوی نیازهای بندری کشور خواهیم بود.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، ایران یکی از بزرگترین ناوگان دریایی نفتی و غیرنفتی دنیا را دارد و از پس تحریم ها به خوبی بر می آید.

منبع: مهر

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها

اکوبورس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

مسکن کارگران باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی باشد

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث کارگری کاهش می‌یابد گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن ارزان قیمت برود.

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.