صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۲۱:۱۸ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

شاخص بورس روز بی رمقی را گذراند

اکوبورس: بورس تهران امروز یک روز بی‌رمق را پشت سر گذاشت و در حالی که به واسطه عرضه اولیه امروز پیش بینی می شد روز خاصی برای بازار سهام باشد اما این اتفاق رخ نداد.
شاخص بورس روز بی رمقی را گذراند

به گزارش اکوبورس،  بورس تهران امروز یک روز بی‌رمق را پشت سر گذاشت و در حالی که به واسطه عرضه اولیه امروز پیش بینی می شد روز خاصی برای بازار سهام باشد اما این اتفاق رخ نداد.

شاخص کل که روز گذشته روند صعودی پیش از این خود را ادامه داده بود امروز ۵۹ واحد منفی شد و بازدهی منفی ۰٫۰۲ درصدی را ثبت کرد.

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز در سطح ۲۳۸ هزار و ۱۶۰ واحد قرار گرفت و شاخص فرابورس هم در حد ۳۲ واحد معادل ۱٫۱ درصد افزایش یافت.

در عرضه اولیه شرکت پلی پروپیلن جم با نماد «جم پیلن»، در مجموع به هر متقاضی یک میلیون تومان سم این شرکت رسید.

در میان نمادهای بورسی، نمادهای (فارس) و (شبندر) بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای (همراه) و (اخابر) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار داشته‌اند.

برترین گروه‌ صنعتی امروز، گروه شیمیایی بود که ارزش معاملات آن به بیش از ۱۲۹ میلیارد تومان رسید.

کم بازده‌ترین گروه‌های‌‌ صنعتی امروز گروه (محصولات چوبی) و (لاستیک) بودند.

کارنامه بازار سهام در روز ۲۷ خرداد

از مهمترین اخبار می‌توان به اعلام بررسی اصلاح قانون بازار پایه در شورای عالی بورس اشاره کرد که رئیس سازمان بورس گفت: این هفته در شورای عالی بورس امکان دارد قانون جدید بازار پایه بررسی و درباره آن بحث شود.

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با یک کاهش ناچیز به ۶۱ دلار و ۷۶ سنت رسید و قیمت جهانی طلا هم با کاهش ناچیز به ۱۳۳۴ دلار در هر انس رسید.

منبع: تجارت نیوز

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

ریزش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در آخرین هفته تابستان

اکوبورس: بورس اوراق بهادار تهران با انتشار آمار معاملات هفته پایانی تابستان سال جاری اعلام کرد: شاخص کل بورس در این دوره زمانی با ۵ هزار و ۷۶۴ واحد و شاخص بازار اول و دوم با ۱۶۰۰۰ واحد افت مواجه شده است.

۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!