صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس کالا و انرژی ۲۱:۲۰ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

رشد ۹۳ درصدی حجم معاملات آتی زعفران در بورس کالا

اکوبورس: بیش از ۲۷۲ هزار قرارداد آتی زعفران به ارزش بیش از ۳۵۰۷ میلیارد ریال در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله گردید که حجم و ارزش هفتگی این معاملات به ترتیب با ۹۳ و ۸۰ درصد افزایش همراه شد.
رشد ۹۳ درصدی حجم معاملات آتی زعفران در بورس کالا

به گزارش اکوبورس، معامله گران هفته گذشته در معاملات قراردادهای آتی تعداد 181 هزار و 264 قرارداد آتی زعفران نگین را برای تحویل مردادماه 98 به ارزشی بیش از 2384 میلیارد و 447 میلیون ریال منعقد کردند.

بیش از 87 هزار و 113 قرارداد آتی زعفران نگین سررسید تیرماه 98 نیز در حالی منعقد شد که ارزش 1077 میلیارد و 744 میلیون ریالی برای این سررسید به ثبت رسید. همچنین 1612 قرارداد آتی زعفران نگین تحویل خرداد ماه 98 با ارزش 19 میلیارد و 868 میلیون ریال منعقد شد.

این رد حالی است که معامله گران تعداد 1234 قرارداد آتی زعفران رشته ای را برای تحویل تیرماه 98 منعقد کردند تا ارزش 14 میلیارد و 29 میلیون ریالی برای این سررسید به ثبت برسد.

ارزش معاملات انعقاد 893 قرارداد آتی زعفران رشته ای تحویل خرداد 98 نیز از رقمی حدود 10 میلیارد ریال فراتر رفت.

این گزارش می‌افزاید: 130 قرارداد آتی زعفران رشته ای تحویل مردادماه 98 نیز با ارزش یک میلیارد و 624 میلیون ریالی طی 108 دفعه معاملاتی منعقد شد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

رشد اقتصاد آمریکا مدیون بورس‌های کالا

اکوبورس: سرمایه‌گذاران آمریکایی بیش از ۱۵۰ سال است که در بازارهای متشکل کالا مشغول فعالیت و معامله هستند که چاک کوالسکی رئیس شرکت کارگزاری کالایی Stoic Futures در یادداشتی به اهمیت نقش بورس های کالا در اقتصاد آمریکا پرداخته است.

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ادامه مطلب

طلای آب شده به زودی در بورس کالا

اکوبورس: مدیرعامل بورس کالای ایران ضمن اعلام اینکه بازار گواهی سپرده طلای آب شده به زودی در بورس راه‌اندازی می‌شود، گفت: اگر طلای آب شده در بستر بورس کالا معامله شود با توجه به عیارسنجی و استانداردسازی که صورت می‌گیرد ریسک‌های تقلب به حداقل می‌رسد.

۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ادامه مطلب

تنوع عرضه در بورس انرژی ایران

اکوبورس: امروز دوشنبه مورخ بیست و چهارم تیرماه کالاهای بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰، حلال ۴۰۴، آیزوریسایکل و نفتای سنگین تصفیه نشده (عمده) پالایش نفت شیراز، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، نفتای سبک و سی او پالایش نفت آبادان، حلال ۴۰۲ شرکت نفت ستاره خلیج فارس، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۰، ۴۰۲، ۴۰۶ و ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان در رینگ داخلی و گاز مایع شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می شود.

۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ادامه مطلب

عرضه ۴۵ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالای ایران

اکوبورس: تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۲۲ تیرماه میزبان عرضه ۴۵ هزار و ۳۳۲ تن انواع مواد شیمیایی، مواد پلیمری، لوب کات، سلاپس واکس، قیر، گوگرد و وکیوم باتوم است.

۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ادامه مطلب

هشتمین عرضه میعانات گازی در بورس انرژی

اکوبورس: نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی گفت: دو میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۶۰ دلار و ۴۰ سنت برای هر بشکه ۲۵ تیر و در هشتمین عرضه میعانات انرژی عرضه می‌شود

۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.