صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس کالا و انرژی ۲۱:۲۰ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

رشد ۹۳ درصدی حجم معاملات آتی زعفران در بورس کالا

اکوبورس: بیش از ۲۷۲ هزار قرارداد آتی زعفران به ارزش بیش از ۳۵۰۷ میلیارد ریال در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله گردید که حجم و ارزش هفتگی این معاملات به ترتیب با ۹۳ و ۸۰ درصد افزایش همراه شد.
رشد ۹۳ درصدی حجم معاملات آتی زعفران در بورس کالا

به گزارش اکوبورس، معامله گران هفته گذشته در معاملات قراردادهای آتی تعداد 181 هزار و 264 قرارداد آتی زعفران نگین را برای تحویل مردادماه 98 به ارزشی بیش از 2384 میلیارد و 447 میلیون ریال منعقد کردند.

بیش از 87 هزار و 113 قرارداد آتی زعفران نگین سررسید تیرماه 98 نیز در حالی منعقد شد که ارزش 1077 میلیارد و 744 میلیون ریالی برای این سررسید به ثبت رسید. همچنین 1612 قرارداد آتی زعفران نگین تحویل خرداد ماه 98 با ارزش 19 میلیارد و 868 میلیون ریال منعقد شد.

این رد حالی است که معامله گران تعداد 1234 قرارداد آتی زعفران رشته ای را برای تحویل تیرماه 98 منعقد کردند تا ارزش 14 میلیارد و 29 میلیون ریالی برای این سررسید به ثبت برسد.

ارزش معاملات انعقاد 893 قرارداد آتی زعفران رشته ای تحویل خرداد 98 نیز از رقمی حدود 10 میلیارد ریال فراتر رفت.

این گزارش می‌افزاید: 130 قرارداد آتی زعفران رشته ای تحویل مردادماه 98 نیز با ارزش یک میلیارد و 624 میلیون ریالی طی 108 دفعه معاملاتی منعقد شد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

۱۲۳ میلیارد تومان پسته در بورس کالا معامله شد

اکوبورس: بازیگران بازار آتی پسته با انعقاد ۳۱۵۸ قرارداد، در جریان معاملات بورس کالا در روز گذشته ارزشی بیش از ۱۲۳۰ میلیارد ریال را به ثبت رساندند که این تعداد قرارداد منعقده معادل بیش از ۱۱۱۲ تن محصول بوده است.

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ ادامه مطلب

بورس کالا آینه شفاف بازارها

اکوبورس: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانى ایران گفت: پیش از تاسیس بورس کالا مفهوم عرضه و تقاضا در بازارها به‌گونه‌ای شفاف وجود نداشت اما درحال حاضر بواسطه عرضه محصولات مهم در این بورس، برآیندی از عرضه و تقاضای کالاها برای دولت و همه فعالان بازارها مشخص است.

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ادامه مطلب

مزایای بورسی شدن پسته در آستانه راه‌اندازی معاملات آتی

اکوبورس: آیین راه اندازی معاملات قراردادهای آتی پسته فندقی در حالی امروز در بورس کالا برگزار می‌شود که از زمان شروع معاملات گواهی سپرده این محصول ۲۳.۵ هزار گواهی سپرده پسته معادل بیش از ۲۳.۵ تن محصول استاندارد در این بازار مورد معامله قرار گرفته است.

۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!