صفحه نخست »» بازار سرمایه ۲۱:۱۹ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

نمایندگان مجلس خواستار اعلان نتیجه واگذاری مغان از سازمان بازرسی شدند

اکوبورس: جمعی از نمایندگان مجلس از رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستند نتیجه پیگیری‌های خود درباره واگذاری کشت و صنعت مغان را اعلام کند.
نمایندگان مجلس خواستار اعلان نتیجه واگذاری مغان از سازمان بازرسی شدند

به گزارش اکوبورس، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پی پیگیری تشکل‌های دانشجویی در شفاف‌سازی نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی، طی نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور از وی خواستند تا نتیجه پیگیری‌ها در خصوص قرار واگذاری نوبت دوم این شرکت و محاکمه متخلفان اعلام کند.

در این نامه آمده است: همانگونه که آگاهی دارید تخلفات قانون عدیده‌ای در امر واگذاری بنگاه‌های دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام گرفته که از مهمترین آن‌ها واگذاری شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری مغان است.

واگذاری شرکت موصوف که بزرگترین بنگاه اقتصادی خاورمیانه است به دلیل ارزشگذاری نازل و غیرواقعی در نوبت اول با مداخله سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور فسخ شد.

تخلف در واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان مورد تأیید دیوان محاسبات نیز قرار گرفته و به استناد خلاصه گزارش تفریغ بودجه سال 1396 که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، از مصادیق ورود زیان به بیت‌المال قلمداد شده است.

با کمال تأسف سازمان خصوصی‌سازی با تجری و استمرار تخلفات قانونی خود مجددا بنگاه نامبرده را برای بار دوم با همان قیمت و بدون ملحوظ داشتن آیین نامه اجرایی نظام اقساطی واگذار کرده که مراتب مورد تأیید جنابعالی نیز قرار گرفته است، لذا خواهشمند است با عنایت به موارد فوق الذکر نتیجه پیگیری‌های آن سازمان محترم درخصوص قرار واگذاری نوبت دوم و محاکمه متخلفان ذی مدخل در این امر اعلام شود.

سازمان بازرسی کل کشور نتیجه پیگیری‌ها درباره واگذاری کشت و صنعت مغان را اعلام کند.

این گزارش می‌افزاید: امضاکنندگان این نامه صدیف بدری، نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین، محمد دهقانی، نماینده چناران و بینالود، محمد اسماعیل سعیدی و احمدعلیرضا بیگی نماینده‌های تبریز، آذرشهر و اسکو، شکور پورحسین، نماینده پارس آباد و بیله سوار و برخی دیگر از نمایندگان مجلس امضا کرده‌اند.

گفتنی است، پیش از این خبرگزاری دانشجو این موضوع را در گزارش‌های «63 هزار اراضی کشت و صنعت مغان، گرفتار سوء مدیریت» و «سرانجام واگذاری کشت و صنعت مغان به کجا رسید» به این موضوع پرداخته بود.

برچسب ها
اخبار مرتبط

نشانه ای دال بر خروج نقدینگی از بازار سرمایه وجود ندارد

اکوبورس: «یکی از نشانه هایی که برای بررسی رشد یا کاهش بازار در نظر گرفته می‌شود، «نقدینگی» موجود است؛ در حال حاضر نقدینگی بازار سرمایه به طور میانگین حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان در طول روز است که این روند تقریبا از دو ماه گذشته تا امروز وجود داشته و مطلوب است»

۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ادامه مطلب

سود سال ۹۷ سهام عدالت آبان ماه پرداخت می‌شود

اکوبورس: مشاور سازمان خصوصی از پرداخت سود سهام عدالت در آبان ماه خبر داد و گفت: در هفته اول آبان ماه می‌توان گفت که سود تخصیصی تمام مشمولان چقدر خواهد بود و هر مشمول چه میزان سود دریافت می‌کند و پرداخت سود هم اواخر آذر ماه شروع به توزیع می‌شود.

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ادامه مطلب

بازار سرمایه روند مثبتی را طی می کند

اکوبورس: کشور در بسیاری از پایه های اقتصادی به جایگاهی رسیده که می تواند محدودیت ها و تحریم ها را دفع کند و امروز شاهدیم که شرکت های اقتصادی حاضر در بورس و فرابورس تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده اند.

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ادامه مطلب

تاثیر مسایل سیاسی منطقه بر معاملات بازار سرمایه

اکوبورس: یک کارشناس با اشاره به مسایل سیاسی اخیر در منطقه، گفت: این موضوع موجب افزایش قیمت جهانی نفت و در پی آن اقبال سهامداران به شرکت‌هایی که از این اتفاق تاثیر مثبت می‌پذیرند، از جمله پالایشگاه ها شده است.

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!