صفحه نخست »» بازار سرمایه ۲۱:۱۹ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

نمایندگان مجلس خواستار اعلان نتیجه واگذاری مغان از سازمان بازرسی شدند

اکوبورس: جمعی از نمایندگان مجلس از رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستند نتیجه پیگیری‌های خود درباره واگذاری کشت و صنعت مغان را اعلام کند.
نمایندگان مجلس خواستار اعلان نتیجه واگذاری مغان از سازمان بازرسی شدند

به گزارش اکوبورس، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پی پیگیری تشکل‌های دانشجویی در شفاف‌سازی نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی، طی نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور از وی خواستند تا نتیجه پیگیری‌ها در خصوص قرار واگذاری نوبت دوم این شرکت و محاکمه متخلفان اعلام کند.

در این نامه آمده است: همانگونه که آگاهی دارید تخلفات قانون عدیده‌ای در امر واگذاری بنگاه‌های دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام گرفته که از مهمترین آن‌ها واگذاری شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری مغان است.

واگذاری شرکت موصوف که بزرگترین بنگاه اقتصادی خاورمیانه است به دلیل ارزشگذاری نازل و غیرواقعی در نوبت اول با مداخله سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور فسخ شد.

تخلف در واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان مورد تأیید دیوان محاسبات نیز قرار گرفته و به استناد خلاصه گزارش تفریغ بودجه سال 1396 که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، از مصادیق ورود زیان به بیت‌المال قلمداد شده است.

با کمال تأسف سازمان خصوصی‌سازی با تجری و استمرار تخلفات قانونی خود مجددا بنگاه نامبرده را برای بار دوم با همان قیمت و بدون ملحوظ داشتن آیین نامه اجرایی نظام اقساطی واگذار کرده که مراتب مورد تأیید جنابعالی نیز قرار گرفته است، لذا خواهشمند است با عنایت به موارد فوق الذکر نتیجه پیگیری‌های آن سازمان محترم درخصوص قرار واگذاری نوبت دوم و محاکمه متخلفان ذی مدخل در این امر اعلام شود.

سازمان بازرسی کل کشور نتیجه پیگیری‌ها درباره واگذاری کشت و صنعت مغان را اعلام کند.

این گزارش می‌افزاید: امضاکنندگان این نامه صدیف بدری، نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین، محمد دهقانی، نماینده چناران و بینالود، محمد اسماعیل سعیدی و احمدعلیرضا بیگی نماینده‌های تبریز، آذرشهر و اسکو، شکور پورحسین، نماینده پارس آباد و بیله سوار و برخی دیگر از نمایندگان مجلس امضا کرده‌اند.

گفتنی است، پیش از این خبرگزاری دانشجو این موضوع را در گزارش‌های «63 هزار اراضی کشت و صنعت مغان، گرفتار سوء مدیریت» و «سرانجام واگذاری کشت و صنعت مغان به کجا رسید» به این موضوع پرداخته بود.

برچسب ها
اخبار مرتبط

واکنش مدیرعامل بورس تهران به کاهش ۳۰هزار واحدی شاخص بورس

اکوبورس: بورس تهران که در سال جدید روزهای طلایی را پشت سر گذاشت و شاخص کل این بازار از یک میلیون واحد هم فراتر رفت، حدود پنج روز است که رویه دیگری در پیش گرفته و شاهد روشن شدن چراغ قرمز این بازار هستیم. اتفاقی که مدیرعامل شرکت بورس تهران ضمن تشریح عوامل آن، اعلام کرد که کاهش شاخص بورس باعث خروج منابع از بازار سرمایه نشده است.

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ادامه مطلب

کدام سهام بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت را داشتند؟

اکوبورس: سهامداران شرکت‌های کمباین‌سازی ایران، صنایع پتروشیمی کرمانشاه و فرآروده‌های نسوز پارس در بورس و معامله‌گران شرکت‌های داروسازی تولید دارو، بیمه میهن و شیر پگاه آذربایجان شرقی در فرابورس بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!