صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۲۱:۱۵ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

شاخص بورس به ارتفاع ۲۳۸ هزار واحد صعود کرد

اکوبورس: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ۴۰۵۲واحد رشد روبرو شد و به ارتفاع ۲۳۸ هزار واحد صعود کرد.
شاخص بورس به ارتفاع ۲۳۸ هزار واحد صعود کرد

به گزارش اکوبورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 5 میلیارد و 184میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش یک هزار و 883میلیارد تومان در 376هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4052واحدی در ارتفاع 238هزار و 220واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ارتباطات سیار ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی پتروشیمی مبین، پتروشیمی فجر و خدمات انفورماتیک با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 1147واحد، کل (هموزن) 204واحد، قیمت (هموزن) 140واحد، آزاد شناور 4039واحد و شاخص‌های‌‌ بازار اول 2777واحد و بازار دوم 9023واحد رشد را به‌ثبت رسانند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 805 میلیون ورقه به‌ارزش 923میلیارد تومان در 280هزار نوبت، آیفکس 33واحد رشد کرد و در ارتفاع 2985واحد قرار گرفت.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟ بانک بهتر است یا بورس؟

اکوبورس: این روزها با توجه به التهابات ارزی و نرخ حباب دار طلا و مسکن، مردم در این فکر هستند که مازاد اموال خود و یا سرمایه‌های خرد خود را در کجا سرمایه‌گذاری کنند که از امنیت لازم در ضمانت اصل سرمایه و پرداخت سود مناسب برخوردار باشند.

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!