صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۲۱:۱۳ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

لاریجانی: حادثه دریای عمان مکمل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است

اکوبورس: رئیس مجلس ایران اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش‌ها را مکمل تحریم‌های اقتصادی علیه کشورش دانست.
لاریجانی: حادثه دریای عمان مکمل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است

به گزارش اکوبورس، علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در خصوص حادثه حمله به دو نفتکش در 13ام ماه ژوئن در دریای عمان، این اقدامات را مکمل تحریم‌های اقتصادی علیه کشورش دانست.

لاریجانی اظهار داشت: به نظر اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش‌ها،‌ اقدامات مکمل تحریم‌های اقتصادی است به جهت آنکه از تحریم‌ها طرفی نبستند و مخصوصا با توجه به سوابق تاریخی آمریکا در این زمینه که در جنگ جهانی امریکایی‌ها کشتی‌های خود را در نزدیکی‌های ژاپن مورد هدف قرار دادند تا توجیه لازم برای خصومت را فراهم کنند اما بخش فکاهی ماجرا در اظهارات آقای پمپئو نهفته است که توصیه کرده‌اند ایران در مقابل اقدامات سیاسی و دیپلماتیک از دیپلماسی استفاده کند.

رئیس مجلس ایران افزود: این مطلب از زبان آقای پمپئو واقعا شیرین است . وزیر خارجه کشوری که با اقدامات تروریستی اقتصادی که به بیان خودشان شدیدترین تحریم‌ها علیه یک ملت است به مصاف یک ملت انقلابی آمده‌اند آیا این یک اقدام دیپلماتیک است.

وی همچنین در ادامه تاکید نمود: متاسفانه ملت آمریکا گرفتار باند سیاسی بی‌آبرویی شدند که پس و پیش حرف‌های خود را محاسبه نمی‌کنند.

گفتنی است، روز پنج شنبه 13 ماه ژوئن، دو نفتکش فرانت آلتایر و کوکوکا کاریجیس در دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند. بر اساس برخی اطلاعات، حمله یک اژدر موجب این انفجار و آتش سوزی شده است. با این حال، هیچ تایید رسمی در خصوص علت این حادثه وجود ندارد. تمام اعضای خدمه کشتی های آسیب دیده را یک کشتی نجات ایرانی و یک ناوچه آمریکایی نجات دادند.

منبع: فارس

برچسب ها
اخبار مرتبط

ظریف: نفت‌مان را خواهیم فروخت، شرافت‌مان را هرگز

اکوبورس: محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد ویزای او محدود به چند خیابان این شهر است، در مصاحبه با زینب بداوی تصریح کرد: ما بالاخره نفت مان را خواهیم فروخت اما شرافت مان را هرگز!

۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ادامه مطلب

توهین زشت ترامپ به زنان مسلمان و رنگین پوست دموکرات کنگره!

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در یک پیام توئیتری به زنان مسلمان و رنگین پوست دموکرات کنگره توهین کرد و نوشت: چرا آنان به جاهای درب و داغان و پر از جُرمی که از آن آمده‌اند، برنمی‌گردند و به درست کردن آنجا کمک نمی‌کنند؟

۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.