صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۱:۲۶ ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
رئیس جمهور آمریکا مدعی شد؛

ایرانی‌ها دیگر «مرگ بر آمریکا» نمی گویند!

اکوبورس: رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی خود مدعی شد که ایرانی‌ها دیگر «مرگ بر آمریکا» نمی‌گویند.
ایرانی‌ها دیگر «مرگ بر آمریکا» نمی گویند!

به گزارش اکوبورس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، شامگاه سه شنبه در ضیافت شام جمهوریخواهان آیوا با بیان اینکه نسبت به گذشته در تعقیب منافع آمریکا بدون اینکه بودجه کشور را صرف سیاست خارجی ناملموس کنیم، تغییر داده شده است، گفت: چیزهایی وجود داشت که مدت‌ها پیش از این دولت می‌بایست متوقف می‌شدند.

وی ادامه داد: وقتی به کره شمالی و ایران یا جاهای دیگر نگاه می‌کنید، معتقدم ما آنها را تحت کنترل گرفتیم و باور کنید که این کار را کرده‌ایم. این باید خیلی وقت پیش با کارهای خیلی ساده‌تر انجام می‌شد

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: خلافت (داعش) با توانایی و قهرمانی نظامیان ما به طور کامل در سوریه از بین رفته است. شما باید بدانید که اینها افرادی بسیار دیوانه و بیمار هستند. ما ۱۰۰ درصد سرزمین‌های تحت تصرفشان را بازپس گرفتیم.

ترامپ اظهار کرد: من ایالت متحده را از توافق فاجعه بار ایران خارج کردم و چه تفاوتی این کار ایجاد کرد. دولت گذشته ۱۵۰ میلیارد دلار به ایران داد و آنها یک و هشت دهم میلیارد دلار را به صورت وجه نقد به ایران دادند.

وی ادامه داد: تصور کنید، ۱.۸ میلیارد دلار به صورت وجه نقد. آنها را در هواپیما قرار دادند. هیچ کسی تاکنون یک میلیارد دلار وجه نقد را یکجا ندیده است. آنها این همه پول را در هواپیما قرار دادند و به ایران فرستادند.

رئیس جمهور آمریکا با تکرار تمامی سخنان دوران انتخاباتی و پس از آن، اضافه کرد: آنها حتی دلار لازم را در آمریکا نداشتند و از کشورهای دیگر گرفتند تا وجه نقد را جمع کنند و ۱.۸ میلیارد دلار را به آنها بدهند.

ترامپ با بیان اینکه در قبال آن چیزی به دست نیاوردیم، تاکید کرد: ما یک توافق بد را به دست آوردیم. آن چیزی است که ما گرفتیم. ما به توافق نیاز داشتیم و وقتی آنها توافق را امضا کردند، آنها شعار می‌دادند "مرگ بر آمریکا".

وی که با هدف تهییج دوباره جمهوریخواهان این سخنان را تکرار می‌کرد، افزود: پس از دهه‌ها بدقولی، ما سفارت خود را در اورشلیم (قدس) را باز کردیم. چندین رئیس جمهوری در دوران فعالیت انتخاباتی قول داده‌اند که سفارت آمریکا را در اورشلیم (قدس) باز خواهیم کرد و هرگز این کار را نکردند اما من انجام دادم.

رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: سه هفته پیش هم ایالات متحده حاکمیت اسرائیل را بر بلندی‌های جولان به رسمیت شناخت. کار بزرگی است. کار خیلی خیلی بزرگی است. این کار بزرگی برای اسرائیل است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

سخنان صریح مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن فصل جدیدی در دیپلماسی رقم زد

اکوبورس: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه خصومت ورزی آمریکا به‌ویژه شخص ترامپ، هیچ جایی برای «مذاکره» و «میانجی‌گری» و «واسطه گری» نگذاشته است، گفت: دیپلماسی انقلابی متضمن عزت و غرور ملی است.

۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ادامه مطلب

روسیه: ایران کاملاً به تعهدات خود پایبند است

اکوبورس: دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین گفت: مسکو اظهارات مقام‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی را ملاک قضاوت خود در خصوص ایران قرار می‌دهد که گفته اند ایران به تمام تعهدات هسته‌ای خود در قالب توافق هسته ای موسوم به برجام پایبند است.

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.