صفحه نخست »» بازار سرمایه »» فرابورس ۱۰:۱۴ ۱۳۹۸/۰۳/۲۰

عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی در فرابورس

اکوبورس: اسناد خزانه اسلامی «اخزا۷۲۳۱» امروز با تاریخ سررسید ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰، برای اولین بار از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران عرضه می‌شود.
عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی در فرابورس

به گزارش اکوبورس،تعداد کل اوراق سپرده شده و قابل معامله تا تاریخ انتشار اطلاعیه مذکور ۲۰ میلیون و ۹۴ هزار و ۴۵۸ ورقه است.

نحوه تسویه و پایاپای معاملات T+۱ است و هیچگونه محدودیتی در خصوص تعداد اوراق قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی وجود ندارد.

همچنین محدودیت حجمی (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) ۲۵ هزار ورقه است و مبلغ اسمی اسناد خزانه اسلامی (هر ورقه ۱ میلیون ریال) در سررسید نهایی توسط خزانه‌داری کل کشور تأمین شده و ازطریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب آخرین دارندگان اسناد خزانه اسلامی واریز خواهد شد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی هفته گذشته ۶ نماد اسناد خزانه اسلامی را در سامانه پس از معاملات درج کرده بود.

اسناد خزانه اسلامی، اوراق بهادار با نامی است که دولت به منظور تصفیه بدهی‌های خود بابت طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با قیمت اسمی و سررسید معین به طلبکاران غیردولتی واگذار می‌کند.

اسناد خزانه توسط دولت به رقمی کمتر از قیمت اسمی به خریداران فروخته شده و از منابع مالی حاصل از فروش، بدهی‌های دولت پرداخت می‌شود . دولت جمهوری اسلامی ایران، این اوراق را صادر و به شکل مستقیم به طلبکاران غیر دولتی واگذار می‌کند. دارنده اوراق درصورت نیاز به وجه نقد، این اوراق را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به فروش می‌رساند.

نخستین اسناد خزانه اسلامی در حجم ۴۰۰ هزار برگه مهرماه سال ۱۳۹۴ در فرابورس عرضه شد که شرکت سپرده گذاری مسئولیت صدور کد و تسویه این اسناد را برعهده داشت.

برچسب ها
اخبار مرتبط

کدام قوانین بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس اصلاح می‌شود؟

اکوبورس: سقف و کف‌های سرمایه‌ و فرایند پذیرش شرکت‌ها در بازار کوچک و متوسط فرابورس ایران قرار است طی ماه‌های آینده اصلاح شود و نحوه ورود سرمایه‌گذاران در این بازار نیز بازبینی خواهد شد.

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

جزئیات نحوه گشایش نمادهای بازار پایه در ۲۵ شهریورماه

اکوبورس: بر اساس طبقه‌بندی جدید از ۱۸۱ شرکت موجود در بازار ‏پایه، ۱۲۵ شرکت به تابلو زرد، ۴۲ شرکت به تابلو نارنجی و ۱۴ شرکت به تابلو قرمز منتقل شد و فردا شاهد ‏بازگشایی آن دسته از نمادهای قابل معامله مذکور خواهیم بود.‏

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

هفتمین عرضه اولیه امسال فرابورس روی تابلو بازار دوم نقش بست

اکوبورس: فرابورس ایران در آخرین روز کاری نیمه اول شهریورماه، هفتمین عرضه اولیه خود را در سال ۹۸ انجام داد. در این عرضه که چهارشنبه ۱۳ شهریورماه صورت گرفت، ۱۰ درصد از سهام شرکت جنرال مکانیک معادل ۱۰۰ میلیون سهم، با نماد «رنیک» و با مدیریت عرضه کارگزاری بورس بهگزین برای نخستین بار در معرض فروش گذاشته شد.

۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!