صفحه نخست »» مسکن و عمران ۱۱:۴۲ ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

بلیت قطار تهران-مشهد نایاب شد

اکوبورس: معاون مسافری راه آهن گفت: در هفته جاری و همزمان با بازگشت قطارهای فوق العاده اربعین، این قطارها به مسیر تهران ـ مشهد اختصاص می یابد تا پاسخگوی پیکِ تقاضای ایام پایانی ماه صفر باشد.
بلیت قطار تهران-مشهد نایاب شد

به گزارش اکوبورس به نقل از مهر، مشاهدات میدانی نشان می دهد با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی ماه صفر و رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، تقاضای سفر با قطار به مشهد مقدس افزایش چشمگیری یافته است. به گونه ای که هیچ یک از قطارهای مسافری به مقصد مشهد در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری صندلی خالی ندارند.

بلیت قطارهای ۵ ستاره؛ از ۳۰۰ هزار تومان به بالا

بنا بر اعلام برخی آژانس های مسافرتی، در حال حاضر تنها تعداد اندکی بلیت تهران ـ مشهد با قطارهای ۵ ستاره باقی مانده است که نرخ آنها متغیر بوده و از ۳۰۰ هزار تومان آغاز می شود. این در حالی است که بلیت این قطارها در ایام غیر پیکِ تقاضای سفر به مشهد، بعضا تا ۱۳۰ هزار تومان هم کاهش می یابد.

به گفته کارشناس فروش بلیت قطار در یکی از دفاتر خدمات مسافرتی، همه بلیت های سفر ریلی تهران ـ مشهد برای این ایام، از ۲۳ مهر ماه امسال به فروش رفته و نایاب شده است.

با این حال با توجه به اینکه شرکت راه آهن با همکاری شرکت های حمل و نقل ریلی برای ایام اربعین قطارهای فوق العاده راه اندازی کرد، انتظار می رود برای ایام پایان ماه صفر نیز قطارهای فوق العاده را در این مسیر ایجاد و اعزام کند.

 اختصاص قطار فوق العاده از مسیرهای پرتقاضا به مقصد مشهد

در همین ارتباط، میرحسن موسوی در خصوص کمبود ناوگان مسافری ریلی در ایام منتهی به شهادت امام رضا (ع) و پیک سفرهای ریلی به مشهد اظهار داشت: تقاضای سفر ریلی به مشهد برای این ایام بسیار بالاست و تعداد متقاضی خرید بلیت قطار تهران ـ مشهد یا دیگر شهرها به مشهد بسیار افزایش یافته است. اما کمبود ناوگان ریلی نداریم.

وی افزود: ناوگان ریلی کم نشده است اما تقاضای سفر با قطار در ایام پایانی ماه صفر بسیار زیاد است حتی از ایام تعطیلات نوروز هم بیشتر است. قرار است با توجه به اینکه امروز (شنبه ۱۲ آبان) آخرین روز سفرهای اربعین در بخش ریلی محسوب می شود، تعدادی از قطارهایی که به زوار اربعین اختصاص داده شده بود، به صورت فوق العاده از مسیرهای پُرتقاضا به مقصد مشهد اختصاص داده شود.

موسوی ادامه داد: شرکت راه آهن همه امکانات خود را برای ایام ۲۸ صفر در مسیر مشهد به کار می گیرد تا از همه ناوگان موجود بتواند برای جابه جایی مسافران بهره بگیرد.

وی در خصوص مسیرهای پُرتقاضا گفت: از مبادی تهران، قم، تبریز و زنجان به مشهد معمولا بیشترین حجم تقاضا را داریم. با توجه به اینکه از این مبادی به تهران همواره قطار و صندلی خالی داریم، این احتمال وجود دارد که به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا مسافرانی که از سایر شهرها متقاضی سفر به مشهد هستند به تهران بیایند و تنها از تهران قطار فوق العاده به مقصد مشهد مقدس راه اندازی کنیم تا همه بتوانند از قطارهای فوق العاده استفاده کنیم.

معاون مسافری شرکت راه آهن تأکید کرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا علاوه بر قطارهای برنامه ای، در هفته جاری قطارهای فوق العاده را نیز زمان بندی و به مردم اعلام کنیم.

موسوی یادآور شد: علاوه بر قطارهای چهار و شش تخته، قطارهای اتوبوسی و اتوبوسیِ دو طبقه را هم به مسیر مشهد اضافه خواهیم کرد.

قیمت بلیت قطارهای فوق العاده، همان نرخ قطارهای برنامه ای

این مقام مسئول در شرکت راه آهن در خصوص قیمت بلیت قطارهای فوق العاده تهران ـ مشهد در هفته جاری گفت: قیمت بلیت ها همان قیمتی خواهد بود که برای قطارهای برنامه ای از مسافران دریافت شده و قرار نیست نرخ بلیت قطار در این ایام تغییر کند.  همه شرکت های ریلی موظف هستند نرخ های مصوب را رعایت کنند و شرکت راه آهن بر این امر نظارت دارد.

وی در خصوص گران شدن بلیت قطارهای ۵ ستاره گفت: از روزی که قطارهای ۵ ستاره راه اندازی شد، قیمت بلیت شان شناور و آزاد بوده است تعداد این قطارها بسیار اندک است و ۲ تا ۳ درصد قطارهای مسافری را تشکیل می دهد.

موسوی بیان داشت: بلیت سایر قطارهای مسافری (غیر از ۵ ستاره ها) نرخ تکلیفی دارند و شرکت های ریلی موظف به رعایت این نرخ هستند. ضمن اینکه تا کنون اخذ قیمت بلیت از مسافران از سوی شرکت های ریلی، خلاف نرخ مصوبه به ما گزارش نشده است.

به گفته معاون مسافری شرکت راه آهن، نرخ کرایه سفر ریلی تهران ـ مشهد از ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان بسته به نوع قطار (۴ تخته، ۶ تخته، اتوبوسی و ...) متغیر است و بلیت تهران ـ مشهد برای قطارهای فوق العاده در این ایام نیز با همین نرخ به فروش می رسد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها

اکوبورس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

مسکن کارگران باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی باشد

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث کارگری کاهش می‌یابد گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن ارزان قیمت برود.

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.