صفحه نخست » مسکن و عمران ۱۱:۰۲ ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

برخورد قاطع با رانندگان متخلف

اکوبورس: مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری از اعزام ۳۹۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی مسافران مانده در مرز مهران به این پایانه مرزی خبر داد.
برخورد قاطع با رانندگان متخلف

به گزارش اکوبورس به نقل از مهر، گزارش‌ها از سردرگمی مسافران در مرز مهران و بروز مشکلات مختلف بخصوص درباره حمل و نقل و انتقال آنها به دیگر شهرها از جمله پایتخت حکایت دارد. همچنین برخی زائران اعلام کردند که رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها، ارقامی بسیار بالاتر از حد معمول برای انتقال مسافران به تهران از قبیل ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان برای هر نفر درخواست کرده است.

رضا نفیسی مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نماینده این سازمان در ستاد اربعین با بیان اینکه کل تعداد زائران ورودی‌ به سه مرز کشور در روز گذشته ۳۴۸ هزار نفر بوده است، گفت: بیشترین تردد در مرز مهران با ۲۴۰ هزار نفر بود که برای جابجایی این مسافران به شهرهای داخلی کشور، روز گذشته ۳۹۰۰ دستگاه اتوبوس عازم مهران شد.

وی ادامه داد: از صبح امروز تاکنون ۸۵ هزار نفر وارد مهران شده‌اند که ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس از صبح تاکنون به مهران وارد شده است؛ ضمن اینکه ۱۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر در راه مهران هستند.

نفیسی تأکید کرد: پیش‌بینی ما این است که حدود ۲۶۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر لازم داریم تا مسافران مانده در مرز مهران را به سایر شهرها منتقل کند.

وی در خصوص قیمت‌های اعلام شده از سوی رانندگان اتوبوس افزود: قیمت‌های جابجایی مسافران قبلاً تعیین شده بود و اگر زوار مشکلی داشته باشند، به بازرسان سازمان راهداری مستقر در مرز مهران اعلام کنند تا با رانندگان خاطی برخورد شود. همچنین می‌توانند شکایت خود را با تماس با شماره تلفن (۱۴۱) در میان بگذارند تا همکاران ما که در آنجا حضور دارند، با رانندگان خاطی برخورد کنند. ما اجازه نمی‌دهیم کسی از این فضا سوءاستفاده کند.

به گفته نفیسی، بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی نیز در مرز مستقر هستند.

مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری درباره نحوه جبران کمبود ناوگان مسافری برای زائران اربعین اظهار داشت: به ادارات راهداری استان‌های معین مهران اعلام شده است تا تمام اتوبوس‌های این استان را پس از صدور صورت وضعیت، به مرز مهران اعزام کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما حتی برای جبران کمبود ناوگان مسافری زائران مانده در مرز مهران، سفرهای بین‌المللی را کنسل کرده و اتوبوس‌ها را به مهران گسیل کرده‌ایم. همچنین اتوبوس‌های شرکت واحد استان ایلام نیز برای جابجایی زوار به منطقه اعزام شده‌اند.

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.