صفحه نخست »» بازار سرمایه »» فرابورس ۱۷:۲۹ ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
با نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس و کشف قیمت ۴۲۰۰ ریالی هر سهم

نماد «زشریف» در تابلو معاملات بازار دوم نقش بست

اولین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران در سال ۱۳۹۸ با عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف آباد و کشف قیمت ۴۲۰۰ ریالی هر سهم این شرکت رقم خورد.
نماد «زشریف» در تابلو معاملات بازار دوم نقش بست

به گزارش اکوبورس به نقل از فرابورس ایران، امروز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه شاهد نخستین عرضه اولیه سال جاری در فرابورس بودیم که در جریان آن ۵۲ میلیون سهم از کل سهام شرکت کشت و صنعت شریف آباد عرضه شد و ۳۷۹ هزار و ۹۶ نفر در این عرضه مشارکت کردند.

دامنه ثبت سفارش در عرضه اولیه این شرکت که به روش بوک‌بیلدینگ انجام شد از مبلغ ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ ریال در نظر گرفته شد که هر سهم «زشریف» در سقف این بازه یعنی ۴۲۰۰ ریال قیمت خورد.

همان‌گونه که اشاره شد ۳۷۹ هزار نفر در عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد مشارکت کردند که در این میان ‏به هر یک از ۳۷۶ هزار و ۲۲۲ کد معاملاتی، ۱۳۹ سهم تخصیص یافت.

محور فعالیت شرکت کشت و صنعت شریف آباد که آبان ماه سال ۹۷ در بازار دوم فرابورس ایران پذیرش شده است، عملیات کشاورزی، باغداری، مرغداری، تولید شیر و ...، پرورش دام، تاسیس صنایع وابسته به کشاورزی و... است؛ از همین رو نماد این شرکت در گروه زراعت و خدمات وابسته در بازار فرابورس ایران درج شده است.

گفتنی است که در گروه زراعت و خدمات وابسته در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس ۱۱ شرکت در نمادهای «زقیام»، «زفکا»، «زدشت»، «زماهان»، «آبین»، «زبینا»، «زگلدشت»، «تلیسه»، «زکشت»، «زشگزا» و «آینده» وجود دارد که با عرضه ۱۰ درصد از سهام «زشریف» این نماد نیز به جمع گروه شرکت‌های زراعی پیوست

برچسب ها
اخبار مرتبط

کدام قوانین بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس اصلاح می‌شود؟

اکوبورس: سقف و کف‌های سرمایه‌ و فرایند پذیرش شرکت‌ها در بازار کوچک و متوسط فرابورس ایران قرار است طی ماه‌های آینده اصلاح شود و نحوه ورود سرمایه‌گذاران در این بازار نیز بازبینی خواهد شد.

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

جزئیات نحوه گشایش نمادهای بازار پایه در ۲۵ شهریورماه

اکوبورس: بر اساس طبقه‌بندی جدید از ۱۸۱ شرکت موجود در بازار ‏پایه، ۱۲۵ شرکت به تابلو زرد، ۴۲ شرکت به تابلو نارنجی و ۱۴ شرکت به تابلو قرمز منتقل شد و فردا شاهد ‏بازگشایی آن دسته از نمادهای قابل معامله مذکور خواهیم بود.‏

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

هفتمین عرضه اولیه امسال فرابورس روی تابلو بازار دوم نقش بست

اکوبورس: فرابورس ایران در آخرین روز کاری نیمه اول شهریورماه، هفتمین عرضه اولیه خود را در سال ۹۸ انجام داد. در این عرضه که چهارشنبه ۱۳ شهریورماه صورت گرفت، ۱۰ درصد از سهام شرکت جنرال مکانیک معادل ۱۰۰ میلیون سهم، با نماد «رنیک» و با مدیریت عرضه کارگزاری بورس بهگزین برای نخستین بار در معرض فروش گذاشته شد.

۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!