صفحه نخست »» بازار سرمایه »» فرابورس ۱۷:۲۹ ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
با نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس و کشف قیمت ۴۲۰۰ ریالی هر سهم

نماد «زشریف» در تابلو معاملات بازار دوم نقش بست

اولین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران در سال ۱۳۹۸ با عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف آباد و کشف قیمت ۴۲۰۰ ریالی هر سهم این شرکت رقم خورد.
نماد «زشریف» در تابلو معاملات بازار دوم نقش بست

به گزارش اکوبورس به نقل از فرابورس ایران، امروز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه شاهد نخستین عرضه اولیه سال جاری در فرابورس بودیم که در جریان آن ۵۲ میلیون سهم از کل سهام شرکت کشت و صنعت شریف آباد عرضه شد و ۳۷۹ هزار و ۹۶ نفر در این عرضه مشارکت کردند.

دامنه ثبت سفارش در عرضه اولیه این شرکت که به روش بوک‌بیلدینگ انجام شد از مبلغ ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ ریال در نظر گرفته شد که هر سهم «زشریف» در سقف این بازه یعنی ۴۲۰۰ ریال قیمت خورد.

همان‌گونه که اشاره شد ۳۷۹ هزار نفر در عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد مشارکت کردند که در این میان ‏به هر یک از ۳۷۶ هزار و ۲۲۲ کد معاملاتی، ۱۳۹ سهم تخصیص یافت.

محور فعالیت شرکت کشت و صنعت شریف آباد که آبان ماه سال ۹۷ در بازار دوم فرابورس ایران پذیرش شده است، عملیات کشاورزی، باغداری، مرغداری، تولید شیر و ...، پرورش دام، تاسیس صنایع وابسته به کشاورزی و... است؛ از همین رو نماد این شرکت در گروه زراعت و خدمات وابسته در بازار فرابورس ایران درج شده است.

گفتنی است که در گروه زراعت و خدمات وابسته در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس ۱۱ شرکت در نمادهای «زقیام»، «زفکا»، «زدشت»، «زماهان»، «آبین»، «زبینا»، «زگلدشت»، «تلیسه»، «زکشت»، «زشگزا» و «آینده» وجود دارد که با عرضه ۱۰ درصد از سهام «زشریف» این نماد نیز به جمع گروه شرکت‌های زراعی پیوست

برچسب ها
اخبار مرتبط

تصمیم ناپخته فرابورس در خصوص بازار پایه اجرایی نمی‌شود

اکوبورس: معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس اوراق بهادار در خصوص طبقه‌بندی شرکت‌های درج شده در بازار پایه فرابورس ایران گفت: بازار پایه نیاز به چکش‌کاری دارد و فعلا قوانین آن تغییر نمی‌یابد و با روال قبلی، بکار ادامه می‌دهد.

۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ ادامه مطلب

تغییر قوانین بازار سرمایه در کمیته فقهی

اکوبورس: امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در خصوص جزییات جلسه دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاونان و مدیران این سازمان و روسای کانون ها با موضوع تغییر مقررات بازار پایه گفت: در این جلسه نکات مهم، گزارش های تخصصی و دلایل کارشناسی برای تغییرات مقررات بازار پایه مطرح شد.

۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.