صفحه نخست » صنعت و بازرگانی ۱۴:۵۷ ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
عسگراولادی؛

همه ادارات فساد دارند

اکوبورس: رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با تاکید بر اینکه بازار بدون اعتنا به تحریم‌ در حال فعالیت است، گفت: دولت باید جلوی «قاچاق قانونی» را بگیرد.
همه ادارات فساد دارند

به گزارش اکوبورس، اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین شب گذشته در برنامه پایش گفت : سفیر چین مشخص شده و همین هفته نام وی اعلام می شوند چون کارهای تایید صلاحیت وی باید انجام شود نمی توانم اسمش را بگویم.

عسگراولادی در مورد تحریم های پیش افزود:به عقیده من تحریم های آبان ماه از تحریم های قبلی ضعیف تر است و هیچ اتفاقی در کشور نمی افتد، بازار در حال انجام کسب و کار خودش است. تنها مشکلی که داریم مسائل بانکی است و اگر در هر کشور اروپایی یک بانک با ما همکاری کند مشکلاتمان را حل می کنیم.

وی افزود : مشکل اصلی در دستگاه های دولتی خودمان است و اگر بتوانیم مشکلات موجود در سیستم دولتی را حل کنیم موفق می شویم. گله ای که ما از دولت داریم این است که مشورت پذیر نیست، در حال حاضر ترس از تحریم ها بیشتر از قبل است وگرنه ما ۴۰ سال است که تحریم هستیم . در زمان جنگ هم تحریم بودیم ولی سختی کنونی تحریم به خاطر مدیریت در درون کشور است .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه دولتمردان از تحریم ها می ترسند و مشکل در مدیریت داخلی است ، مثلا در صادرات مقررات جدید دردسرساز است، بخشنامه هایی که هر ساعت صادر می کنند و بخشنامه قبلی را نقض می کند صادرکنندگان را با مشکل روبرو کرده است.

وی در مورد تعیین نرخ ۴۲۰۰ برای ارز در فروردین سال جاری گفت: تعیین این قیمت برای ارز کار غلطی بود، همین کار باعث شد که نرخ ارز بالا برود، اگر مبنای ارز را ۶ هزار تومان قرار می دادند هرگز نرخ ارز به ۱۵ هزار تومان نمی رسید، پیشنهاد من این است که این ارز ۴۲۰۰ تومانی را بردارند و قیمت همه ارزهای جهانگیری،  نیمایی و سنایی را ۱۰ هزار قرار دهند.

عسگراولادی در پاسخ به این سوال که اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود شاهد گرانی کالاهای اساسی خواهیم بود گفت: هم دولت و هم مردم می دانند که هیچ کالایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی فروخته نمی شود، ارز ۴۲۰۰ را می گیرند ولی جنس ها را با قیمت ارز ۱۰ هزار تومانی به مردم می فروشند. کسانی که ارز ۴۲۰۰ برای واردات می گیرند هیچوقت کالا را با قیمت ۴۲۰۰ به بازار وارد نمی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: من یکبار گفتم سه ماه بانک مرکزی را به من بدهیم من مشکل ارز را حل می کنم، ولی کسی محل نذاشت و حتی با من مشورت نکرد. ۵ ماه پیش خدمت اقا رسیدم و اصرار کردم که می خواهم خدمت آقای روحانی برسم و حرفهایم را بزنم، ایشان فرمودند برو. از وقتی که آقا فرمودند برو تا وقتی که آقای روحانی وقت دادند ۲ تا دو و نیم ماه طول کشید یعنی من دو و نیم ماه در صف دیدن رئیس جمهور بودم .

وی گفت: در آن جلسه همه حرفهایم را خدمت آقای روحانی گفتم ولی هیچکدام را عمل نکرد، به آقای روحانی گفتم آنقدر از تیم اقتصادی ات عصبانی هستم که می خواهم بروم دماوند و آنجا شلغم بکارم. اقای روحانی فقط حرفها را می شنود ولی عمل نمی کند. در حال حاضر به خاطر اینکه ما را مجبور می کنند که ارز را با قیمت ۸ هزار تومان بفروشیم صادرات من کم شده و در یک ماه اخیر به صفر رسیده است .

عسگراولادی افزود: رئیس جمهور باید جلوی فساد را بگیرد، مبارزه با فساد مهم است در حال حاضر بدون استثنا در همه ادارات فساد وجود دارد و علت آن نیز بزرگ بودن دولت است. باید جلوی قاچاق قانونی را بگیرند، در حال حاضر طبق قانون وقتی که کالایی مجوز ورود نگیرد به انبار منتقل می شود، بعد از سه ماه نگهداری در انبار برچسب متروکه می خورد و همان کالا را دولت به بازار می آورد و می فروشد. این قاچاق قانونی است.

برچسب ها دلار ،
اخبار مرتبط

صادرات تخم مرغ آزاد شد

اکوبورس: دبیر ستاد تنظیم بازار از آزاد شدن صادرات تخم مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تولید و در راستای حمایت از تولیدکنندگان، صادرات این محصول آزاد شد.

۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

مدیریت مواد اولیه، نقدینگی و بازار سه نیاز تولید است

اکوبورس: وزیر صنعت، معدن و تجارت، تامین مواد اولیه، نقدینگی و بازار را از نیازهای تولید برشمرد و گفت:باید مواد اولیه را تامین کنیم و در حوزه نقدینگی به مشارکت و همکاری بیشتر نظام بانکی نیاز داریم.

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

صادرات به عراق ۳۶ درصد رشد کرد

اکوبورس: بررسی آمار تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می دهد که کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و کره مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران بوده اند و صادرات به عراق با رشد ۳۶ درصدی مواجه شده است.

۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.