صفحه نخست »» سیاسی ۱۳:۴۷ ۱۳۹۸/۰۲/۲۵

مظفر: قرار بود شوراها کمک مدیران باشند نه معارض آنان

اکوبورس: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از عدم کارآیی شوراها در کمک به احزاب و تشکل‌ها در کشور انتقاد کرد.
مظفر: قرار بود شوراها کمک مدیران باشند نه معارض آنان

به گزارش اکوبورس، حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مورد نقش احزاب در تثبیت شوراها گفت: در اینکه تصمیمات شورایی، توجه به عقول جمعی و استفاده از صاحب نظران شوراها مورد تاکید اسلام است شکی نیست؛ به همین دلیل انقلاب اسلامی برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل است.

وی افزود: در قانون اساسی هم در قالب موضوعات متعددی به اهمیت بحث شوراها به آن پرداخته است، اما متاسفانه شوراها هنوز نتوانسته‌اند نقش ویژه خود را در تصمیم سازی حکیمانه نشان دهند.

مظفر با اشاره به برخی از ضعف‌های شوراها گفت: متاسفانه آن‌ها بیشتر جنبه کارکردهای سیاسی پیدا کرده را کاهش می دادند نه اینکه هزینه‌ها را چند برابر کنند؛ قرار بود حل مشکلات مردم را آسان کنند نه اینکه پیچ و خم‌های فراوان تری را در مسیر حل مشکلات آن‌ها قرار دهند.

مظفر در پایان خاطرنشان کرد: من معتقدم که همچنان شوراها نتوانستند کارکرد حقیقی خود را پیدا کنند، جمع بندی آسیب‌های آن خیلی بیشتر از وضع موجود است. /باشگاه خبرنگاران

برچسب ها
اخبار مرتبط

۲ نماینده زاهدان مشخص شدند

اکوبورس: فرماندار زاهدان گفت: با اتمام شمارش آراء شرکت کنندگان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۲ نفر راه یافته به مجلس از حوزه انتخابیه این شهرستان مشخص شدند.

۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!