صفحه نخست »» مجامع ۱۷:۲۷ ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
در مجمع عمومی عادی سالانه منتهی به پایان اسفندماه 97 صورت گرفت:

«سفانو» 1300 ریال سود محقق کرد

اکوبورس: مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفندماه 97 شرکت سیمان فارس نو با حضور 78 درصد سهامداران برگزار شد.
«سفانو» 1300 ریال سود محقق کرد

به گزارش اکوبورس، در این مجمع که ریاست آن برعهده سعید حیدری، نظارت آن برعهده محسن کلاه کج و حسین علی دوستی و دبیری آن برعهده رامین راهب (مدیرمالی شرکت سیمان فارس نو) بود، تقسیم مبلغ 1300 ریال سود به ازای هر سهم به تایید سهامداران رسید.

در ابتدای این جلسه احمد شریفی مدیرعامل شرکت به قرائت گزارش عملکرد شرکت برای سال مالی 97 پرداخت و به سوالات اکثر حاضران پاسخ گفت.

شریفی گفت: سالی که گذشت سالی پرفراز و نشیب برای فعالیت‌های اقتصادی بود، در این سال شاهد نوسان قیمت ارز و طلا، نوسانات شاخص بورس اوراق بهادار و جنب و جوش نسبی در بازار سرمایه، همچنین رکود بازار مسکن و ساخت و ساز بودیم.

شریفی افزود: ادامه رکود در بخش پروژه‌های عمرانی، تقاضای بخش دولتی برای سیمان را بیش از پیش کاهش داد، کاهش تقاضا با افزایش عرضه رقبا نیز همراه شد. لیکن به‌رغم تمامی مشکلات کوچک و بزرگ موجود، فارس نو سال 1397 را هم با کارنامه‌ای رضایتبخش نسبت به رقبا پس سر گذاشت و همچنان آماده است با دریافت رهنمودهای سودمند کماکان در خدمت سهامداران باشد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در سال 1398 اقتصاد ایران متاثر از افزایش نرخ ارز با رکود تورمی روبه‌رو شد. انتظار می‌رود رکود موجود در بخش مسکن در سال 1398 نیز ادامه داشته و با توجه به کاهش تقاضا و عدم صدور پروانه‌های ساختمانی جدید، شاهد تحول زودهنگام در این بخش از اقتصاد کشور نباشیم. مضاف بر اینکه کاهش تقاضا با افزایش قیمت هرماه بوده و وضعیت این بازار را با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهد کرد.

شریفی اظهار کرد: همچنین با کسری احتمالی بودجه دولت، دولت نخواهد توانست هزینه پروژه‌های عمرانی را تادیه کند که این موضوع باعث ادامه رکود در این بخش و در نتیجه نامتعادل شدن کفه عرضه و تقاضای سیمان خواهد شد و به‌رغم اینکه افزایش قیمت سیمان به دلیل افزایش نهاده‌های تولید در دستور کار انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان نیز است، ولی ممکن است به دلیل تنگناهای رقابتی امکان اعمال قیمت‌های جدید میسر نشود و در نتیجه حاشیه سود شرکت‌های سیمانی کاهش بیشتری را تجربه کند.

وی تصریح کرد: صنعت سیمان به دلیل افزایش هزینه‌ها، دشواری فضای کسب و کار، کاهش تقاضای بازار و ورود تولیدکنندگان جدید و قیمت‌شکنی بعضی از رقبا، سودآوری کمتری خواهد داشت لیکن این سود به دلیل عدم تکیه بر مواد اولیه وارداتی در مقایسه با سایر صنایع صنعتی با ثبات و تضمین شده‌تر خواهد بود.

شریفی به عملکرد سفانو در سال 97 اشاره کرد و گفت: شرکت در سال 1397 مقدار 1.108.696 تن کلینکر و 872.119 تن سیمان تولید کرد که نسبت به عملکرد سال گذشته افزایش سه‌درصد در تولید کلینکر و سه‌درصد کاهش در تولید سیمان را نشان می‌دهد.

وی افزود: رضایت مشتریان،  توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی، حفظ ظرفیت عملی تولید و فروش محصول، مدیریت هزینه‌ها و افزایش سودآوری شرکت، بهبود مستمر سازمان و افزایش بهره‌وری عوامل تولید و پشتیبانی و رعایت الزامات زیست‌محیطی از اهداف کلان شرکت برای سال جاری است.

شریفی بیان کرد: احداث نیروگاه بازیافت حرارتی و تولید برق (WHRPG)، ارتقای سیستم فیلتراسیون کوره  و احداث سیلوی سوم سیمان از طرح‌های توسعه و برنامه‌های آینده شرکت است.

در این مجمع پس از تصویب صورت های مالی شامل ترازنامه و صورت سود و زیان، روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی شرکت برای درج آگهی های آن شرکت برای سال مالی 98 انتخاب شد.

همچنین شرکت حسابرس مختاران و همکاران به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و شرکت نوین نگر مانا به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

فاطمه حاج علی

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

چند شرکت بورسی به مجمع می روند

اکوبورس: شرکت های سیمان خزر، بانک آینده، شهد ایران، تامین سرمایه لوتوس، ایران ترانسفو، نیرو کلر، کشت وصنعت شریف آباد و زرین معدن آسیا مجمع عمومی عادی سالانه و فوق العاده برگزار می کنند.

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!