صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۳:۴۰ ۱۳۹۸/۰۲/۱۶

ایران سومین تولیدکننده کاتالیست آیرون مولیبدن شد

اکوبورس: شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو موفق به دستیابی به دانش فنی کاتالیست آیرومولیبدن با همکاری شرکت صنایع شیمیایی فارس شد.
ایران سومین تولیدکننده کاتالیست آیرون مولیبدن شد

به گزارش خبرنگار اکوبورس مراسم امضا و تبادل تفاهم نامه قرارداد صنعتی کاتالیست آیرون مولیبدن برای تولید فرمالدهیه بین دو شرکت صنایع شیمیایی فارس و شرکت نفت و گاز سرو در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی تهران برگزار شد.
در این مراسم امیر هومن کریمی وثیق مدیر عامل شرکت نفت و گاز سرو طی سخنانی اعلام کرد: با تولید کاتالیست آیرون مولیبدن با ارزش ایران به عنوان سومین کشوذ دارای صاحب دانش فنی تولید کاتالیست فرآنید سنتز فرمالدهید معرفی می شود.
وی افزود : دانش فنی این  محصول استراتژیک تنها در اختیار دو کشور سوئد و ایتالیا بود.
کریمی وثیق گفت:‌این محصول با ارزش هزینه خریدی در  حدود 60 یورو برای هر کیلوگرم محصول داشت که در حال حاضر 14 مجتمع در کشور از آن استفاده می کنند.
مدیرعامل نفت و گاز سرو با اشاره به مصرف 30 تن کاتالیست بیان داشت: تولید این محصول بالغ بر یک و نیم میلیون صرفه جویی برای کشور دارد.
وی خاطر نشان کرد:‌ با برنامه ریزی های صورت گرفته با مدیران شرکت صنایع شیمیایی فارس این کاتالیست در تابستان امسال بارگذاری خواهد شد.
در ادامه آقای علوی عضو هئیت مدیره شرکت شیمیایی فارس بیان داشت: پیش بینی تحریم ها در گذشته سبب شد تا ما سریع تر به این دانش فنی دست پیدا کنیم.خوشبختانه با درایت و نگاه ملی مدیران شرکت صنایع شیمیایی فارس قبل از تحریم ها ، همکاری مشترکی بین دو شرکت در حوزه توسعه فناوری کاتالیست سنتز فرمالدهید در مقیاس نیمه صنعتی صورت گرفت، که این دستاورد موجب انعقاد قرارداد تولید  یک بچ کاتالیست به شرکت نفت و گاز سرو به شرکت صنایع شیمیایی فارس گردید.

وی خاطر نشان کرد:‌ شرایط تحریم نوعی بلوغ صنعتی را برای ایران به همراه دارد که شرکت نفت و گاز سرو با تولید انبوه ۱۵ نوع کاتالیست در این امر پیشگام است.

تفاهم‌نامه تجاری‌سازی کاتالیست هیدروژناسیون استیلن با حضور دکتر جبارعلی زاکری ریاست دانشگاه علم و صنعت و سیروس تالاری رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در خلال نمایشگاه امسال به امضا رسید که پس از آن دانشگاه علم و صنعت ایران نیز تفاهم‌نامه همکاری و توسعه در حوزه تحقیقات کاتالیست نیز با شرکت نفت و گاز سرو منعقد کرد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

ایجاد خط اعتباری راه رونق تولید در بخش خصوصی صنعت نفت

اکوبورس: رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه امضای قراردادهای جدید در صنعت نفت می‌تواند تحرکی برای سفارش ساخت تجهیزات به بخش خصوصی به وجود آورد،‌ گفت: برای تامین نقدینگی مورد نیاز، لازم است به سازندگان خط اعتباری اختصاص داده شود.

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ادامه مطلب

جهانگیری: وزارت نفت کارنامه درخشانی دارد و باید از آن دفاع کرد

اکوبورس: معاون اول رئیس جمهوری ضمن تشریح دستاوردهای صنعت نفت در ۶ سال اخیر گفت:جای تعجب است که وزارت نفت با وجود کارنامه درخشان خود باید به جای حمایت و تقدیر بیشترین فشارها و هجمه ها را متحمل شود.

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

ظرفیت تولید پتروشیمی به ۱۰۰میلیون تن می‌رسد!‍

اکوبورس: معاون وزیر نفت با بیان اینکه "ظرفیت تولید پتروشیمی ایران تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ میلیون تن در سال می‌رسد"، گفت: درآمد سالانه ۱۷ میلیارد دلاری کنونی صنعت پتروشیمی ایران تا سال ۱۴۰۰ به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب

رشد چشمگیر ۱۱ درصدی قیمت نفت در پی خسارات وارده به آرامکو

اکوبورس: قیمت نفت در معاملات امروز در نخستین ساعات کاری، با افزایش ۱۰ درصدی همراه شد در حالی که خسارات ناشی از حمله پهبادی به تاسیسات آرامکو در عربستان به تولیدات روزانه ۵.۷ میلیون بشکه ای این کشور صدمه وارد کرده است.

۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!