صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۳:۴۰ ۱۳۹۸/۰۲/۱۶

ایران سومین تولیدکننده کاتالیست آیرون مولیبدن شد

اکوبورس: شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو موفق به دستیابی به دانش فنی کاتالیست آیرومولیبدن با همکاری شرکت صنایع شیمیایی فارس شد.
ایران سومین تولیدکننده کاتالیست آیرون مولیبدن شد

به گزارش خبرنگار اکوبورس مراسم امضا و تبادل تفاهم نامه قرارداد صنعتی کاتالیست آیرون مولیبدن برای تولید فرمالدهیه بین دو شرکت صنایع شیمیایی فارس و شرکت نفت و گاز سرو در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی تهران برگزار شد.
در این مراسم امیر هومن کریمی وثیق مدیر عامل شرکت نفت و گاز سرو طی سخنانی اعلام کرد: با تولید کاتالیست آیرون مولیبدن با ارزش ایران به عنوان سومین کشوذ دارای صاحب دانش فنی تولید کاتالیست فرآنید سنتز فرمالدهید معرفی می شود.
وی افزود : دانش فنی این  محصول استراتژیک تنها در اختیار دو کشور سوئد و ایتالیا بود.
کریمی وثیق گفت:‌این محصول با ارزش هزینه خریدی در  حدود 60 یورو برای هر کیلوگرم محصول داشت که در حال حاضر 14 مجتمع در کشور از آن استفاده می کنند.
مدیرعامل نفت و گاز سرو با اشاره به مصرف 30 تن کاتالیست بیان داشت: تولید این محصول بالغ بر یک و نیم میلیون صرفه جویی برای کشور دارد.
وی خاطر نشان کرد:‌ با برنامه ریزی های صورت گرفته با مدیران شرکت صنایع شیمیایی فارس این کاتالیست در تابستان امسال بارگذاری خواهد شد.
در ادامه آقای علوی عضو هئیت مدیره شرکت شیمیایی فارس بیان داشت: پیش بینی تحریم ها در گذشته سبب شد تا ما سریع تر به این دانش فنی دست پیدا کنیم.خوشبختانه با درایت و نگاه ملی مدیران شرکت صنایع شیمیایی فارس قبل از تحریم ها ، همکاری مشترکی بین دو شرکت در حوزه توسعه فناوری کاتالیست سنتز فرمالدهید در مقیاس نیمه صنعتی صورت گرفت، که این دستاورد موجب انعقاد قرارداد تولید  یک بچ کاتالیست به شرکت نفت و گاز سرو به شرکت صنایع شیمیایی فارس گردید.

وی خاطر نشان کرد:‌ شرایط تحریم نوعی بلوغ صنعتی را برای ایران به همراه دارد که شرکت نفت و گاز سرو با تولید انبوه ۱۵ نوع کاتالیست در این امر پیشگام است.

تفاهم‌نامه تجاری‌سازی کاتالیست هیدروژناسیون استیلن با حضور دکتر جبارعلی زاکری ریاست دانشگاه علم و صنعت و سیروس تالاری رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در خلال نمایشگاه امسال به امضا رسید که پس از آن دانشگاه علم و صنعت ایران نیز تفاهم‌نامه همکاری و توسعه در حوزه تحقیقات کاتالیست نیز با شرکت نفت و گاز سرو منعقد کرد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

طرح استیضاح وزیر نفت در جریان است

اکوبورس: عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت:می‌شد برخی مشتریان سنتی نفت ایران را با چند سفر وزیر نفت به آن کشورها و یا دعوت دولتمردان آنها به ایران حفظ کرد، در حالی که ارتباطات دیپلماتیک وزارت نفت در بحث فروش نفت مطلوب و کارآمد نبود و ابهامات زیادی وجود دارد.

۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.