صفحه نخست »» اقتصادی »» طلا و خودرو ۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۰۲/۱۴

خرید و فروش طلا کاهش می‌یابد

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: بر اساس تجربه سال های پیش و برخلاف اعیاد ماه شعبان، هرچه به ماه رمضان نزدیک تر می شویم،‌ میزان داد و ستدها کاهش می یابد.
خرید و فروش طلا کاهش می‌یابد

به گزارش اکوبورس، رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان این مطلب گفت: با توجه به نزدیکی به ماه مبارک رمضان، میزان معاملات طلا و سکه در بازار کاهش یافته است.

محمد کشتی‌آرای تصریح کرد: به دلیل فرارسیدن ماه رمضان در روزهای آینده شاهد کاهش میزان داد و ستد در بازار هستیم که در نتیجه این وضعیت سبب شده تا تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار شود به طوری که این مساله موجب شده تا حباب سکه همچنان در قیمت 580 هزار تومان ثابت بماند.

وی تاکید کرد: در یک هفته گذشته قیمت طلا در بازارهای جهانی روند نزولی طی کرد و با 18 دلار کاهش به نرخ هر اونس1268 دلار رسید.

وی افزود: این در حالی است که در برخلاف بازارهای جهانی،‌بازار سکه و طلا در ایران تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار گرفت و قیمت ها به صورت صعودی افزایش یافت به بیش از 5میلیون تومان رسید.

این فعال بازار طلا و جواهر بیان کرد: معمولا افزایش نرخ سکه و طلا در بازار داخل تحت تاثیر نوسان قیمت ارز قرار دارد به طوری که نوسانات نرخ ارز در هفته گذشته سبب شد تا این فلز گرانبها افزایش قیمت روزانه را تجربه کند.

وی درباره میزان افزایش نرخ طلا در هفته ای که گذشت، توضیح داد:‌ دریک هفته گذشته هر گرم طلای خام 18 عیار با افزایش 13 هزار و 200 تومانی قیمت به نرخ 456 هزار و 400 تومان رسید و معامله شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای 17عیار به عنوان مبنای تعیین قیمت ها نیز در هفته گذشته حداقل افزایش 57 هزار تومانی را تجربه کرد و سرانجام در اخرین ساعات معاملات روز پنجشنبه به نرخ یک میلیون و 977 هزار تومان رسید.

وی گفت: سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با رشد 70 هزار تومانی به قیمت چهار میلیون و 800 هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد 105 هزار تومانی به ارزش پنج میلیون و 80 هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه با رشد 40 هزار تومانی به ترتیب به ارزش 2 میلیون و 760 هزار و یک میلیون و 790 هزار تومان هفته گذشته خرید و فرو ششدند.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر عنوان کرد: در بازار هفته پیش هر قطعه سکه یک گرمی با افزایش 10 هزار تومانی به نرخ 965 هزار تومان داد و ستد شد .

برچسب ها سکه ، طلا ،
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!