صفحه نخست »» تحلیل و یادداشت ۱۶:۳۵ ۱۳۹۸/۰۲/۰۹

شاخص کل بورس رشد کرد

اکوبورس: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند روزهای گذشته در مدار صعودی قرار گرفت و ۵ هزار و ۶۲۳ واحد رشد کرد.
شاخص کل بورس رشد کرد

به گزارش اکوبورس ، براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز مانند روزهای گذشته رکوردشکنی کرده و با افزایش ۵ هزار و ۶۲۳ واحدی به رقم ۲۱۴ هزار و ۸۶۷ واحد رسید. 

شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز ۸۹۹ واحد رشد کرده و به رقم ۳ هزار و ۴۷۶ واحد رسید. ارزش روز بازار بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۸۲۳ هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۶.۷ میلیارد برگه بهادار اوراق و حق‌تقدم در قالب ۶۴۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۸۱۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز عمده نمادهای بورسی مانند فولاد، فارس، مبین، کگل، پارس، شپنا، فملی در تقویت شاخص کل بورس اثرگذار بودند. 

نمادهای پربیننده بورسی امروز مربوط به  بانک تجارت با قیمت پایانی هر سهم ۴۰۹ ریال، بانک ملت با قیمت پایانی هر سهم ۳ هزار و ۳۴۳ ریال، بانک صادرات با قیمت پایانی هر سهم ۴۵۳ ریال، ایران خودرو، پارس خودرو، سایپا، گروه مپنا بوده‌اند. 

به گزارش فارس، ارزان‌ بودن قیمت سهام دو بانک در محدوده ۴۲ تا ۴۵ تومان که کمتر از قیمت اسمی هر سهم یعنی ۱۰۰ تومان رقم خورده است، یعنی نشان می‌دهد پتانسیل رشد در برخی شرکت‌های بورسی وجود دارد و به اعتقاد برخی کارشناسان، علاوه بر افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت کالاهای اساسی، وجود پتانسیل رشد در برخی شرکت‌های بورسی از عوامل رکوردشکنی شاخص بورس در روزهای اخیر به شمار می‌رود. 

به گزارش فارس، در فرابورس ایران نیز شاخص کل در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۵ واحدی به رقم ۲ هزار و ۶۱۳ واحد رسید. 

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۵۱ هزار میلیارد  تومان رسید. 

امروز معامله‌گران فرابورس ایران بیش از ۱.۵ میلیارد برگه بهادار، اوراق و حق تقدم در قالب ۲۷۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶۴۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.  

امروز نمادهای کگهر، ذوب، دماوند، میدکو، شراز، شاوان، هرمز همگی در تقویت شاخص فرابورس مؤثر بودند و نمادهای پربیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، نیروگاه زاگرس کوثر، مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان، ریل‌پرداز سیر، سرمایه‌گذاری مسکن تهران و توسعه و عمران استان کرمان بوده‌اند. 

 امروز با پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی مبین بازگشایی شد، همچنین نمادهای معاملاتی ثشرق، نبروج، دکیمیح بازگشایی شدند. 

همچنین با پیام ناظر بازار، وقفه معاملاتی در نماد لابسا۱ به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت روی داد. 

وقفه معاملاتی نماد شدوص ۱ به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت اتفاق افتاد. 

نماد ستران بازگشایی شده و حراج مجدد نماد معاملاتی بسوئیچ روی داد و نماد معاملاتی کبورس و نماد نبورس نیز متوقف شدند. 

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

برگ برنده بازار بورس در معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی‌ها

اکوبورس: یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آیین‌نامه مربوط به معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی‌ها گفت: هر مصوبه‌ای که به ماندگاری و ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه کمک کند به نفع اقتصاد و بورس است.

۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ادامه مطلب

با انتشار گزارش‌های ماهانه عملکرد شرکت‌ها، بازار کاراتر می‌شود

اکوبورس: یک تحلیلگر بازار سرمایه معتقد است که انتشار گزارش ‌های عملکرد ماهانه شرکت‌ها و قرار گرفتن آن در دسترس عموم از طریق سایت کدال به تحلیل دقیق تر صورت های مالی منجر می شود. انتشار این گزارش‌ها موجب افزایش کارایی اطلاعاتی بازار می‌شود.

۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ ادامه مطلب

نگاهی به سرمایه گذاری های خصوصی

اکوبورس: سرمایه گذای های خصوصی( private equity) نوعی از سرمایه گذاری های جایگزین( alternative investment) می باشند و شامل سرمایه های می شود که به صورت عمومی داد و ستد نمی شود. به عبارت دیگر، این نوع از سرمایه گذاری شامل فاندها و سرمایه گذارهایی می شود که به صورت مستقیم در شرکت های خصوصی سرمایه گذاری می شوند و یا سعی در تصاحب کامل و یا قسمت اعظمی از شرکت های عمومی می کنند.

۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ادامه مطلب

تحریم‌ها دلیل منفی‌ترین رشد اقتصادی

اکوبورس: گزارش صندوق بین‌المللی پول از رشد منفی ۹.۵ درصدی ایران در سال جاری خبر می‌دهد. رشدی منفی که بعد از پایان جنگ، بی‌سابقه بوده است و حتی محمود احمدی‌نژاد به عنوان بی‌برنامه‌ترین رئیس‌جمهور ایران با نفت ۱۲۰ دلاری هم نتوانسته است چنین رکوردی از خود به‌جا بگذارد.

۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!