صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۶:۲۲ ۱۳۹۸/۰۲/۰۹

تولید و بازرگانی باید در کنار هم باشند

اکوبورس: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی گفت: تولید، بازرگانی و تجارت باید در کنار هم باشند چراکه در یک زنجیره واحد هستند.
تولید و بازرگانی باید در کنار هم باشند

به گزارش اکوبورس، احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی گفت: مشکل امروز کشور بیشتر عدم مدیریت است. درحال حاضر وزارت صمت در بخش صادرات و تجارت خارجی دارای ایراداتی است. این مشکل با کاهش تصدی‌گری قابل حل خواهد بود. اینکه اگر وزارت صمت تفکیک شود تمام مشکلات کشور حل خواهد شد، پذیرفته نیست.

وی افزود: در ابتدای کار رسالت تجمیع این وزارت‌خانه ها کاهش تصدی‌گری دولت و اجرای اصل 44 قانون اساسی بود. از این طریق دولت در بخش صنعت و معدن بیشتر برون سپاری کند. ولی شاهد هستیم که تصدی‌گری‌های دولت ادامه دارد و واگذاری‌ها هم طوری شده که دولت هیات مدیره را تعیین می‌کند و عملا خود دولت تصمیم‌گیرنده است.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس تصریح کرد: تولید، بازرگانی و تجارت باید در کنار هم باشند چراکه در یک زنجیره واحد هستند.

انارکی محمدی در مورد شکل نگرفتن این زنجیره خاطر نشان کرد: وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت تجمیع شد ولی نزدیک نشد. کار تصدی‏گری ادامه دارد. دولت زمانی می‌‏تواند قوی و چابک شود که بتواند این امور را به صورت واقعی برون‏‌سپاری‏ کند، اصل 44 درست اجرا شود و از این فضا برای تولید، تجارت و بازرگانی و افزایش صادرات استفاده کنند./فارس

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!