صفحه نخست »» مجامع ۱۶:۲۰ ۱۳۹۸/۰۲/۰۹

طلا نزدیک به 6 دلار ارزان شد

اکوبورس: قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت بهبود آمار اقتصادی آمریکا و چین که تقویت ارزش بازارهای اوراق قرضه را به دنبال داشت، 5.43 دلار ارزان شد.
طلا نزدیک به 6 دلار ارزان شد

به گزارش اکوبورس به نقل از رویترز، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش یافت.

این فلز گران‌بها روز جمعه به بالاترین رقم در بیش از یک هفته گذشته رسید زیرا افزایش ارزش اوراق قرضه، احساس ریسک کردن در بازار را تقویت کرد و در نتیجه از جذابیت طلا کاسته شد.

هر اونس طلا 5.43 دلار را کاهش یافت و 1280.73 دلار فروخته شد؛ این فلز گران‌بها روز گذشته به 1288.59 دلار در هر اونس رسید که بالاترین رقم از 16 آوریل به شمار می‌رود.

وندانا بهارتی، فعال بازار طلا گفت: «بهبود هم در آمار مربوط به آمریکا و هم مربوط به چین داشتیم. این به تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن صدمه زد و در عوض به بهبود بازارهای اوراق قرضه کمک کرد.»

به علت آمارهای رشد سوددهی شرکت‌های صنعتی چین برای نخستین بار در 4 ماه گذشته و تفسیر قوی از رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه نخست در هفته گذشته، ارزش بازارهای بورس امروز افزایش یافت.

افزایش ارزش اخیر اوراق قرضه ، طلا را تحت فشار نگه داشته است به طوریکه ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان 0.16 درصد کاهش یافت و به کمترین میزان از 19 اکتبر برابر با 746.69 تن در روز جمعه رسید.

ذخایر این صندوق بیش از 3 درصد از ابتدای این ماه کاهش یافته است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

کاهش سود هر سهم "رکارت"

اکوبورس: شرکت فن آوا کارت در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۲۵ سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته کاهش ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.